Kompleksowe zaopatrzenie w komponenty i części elektroniczne

| Prezentacje firmowe Produkcja elektroniki

Micros to renomowany polski dystrybutor podzespołów elektronicznych, który zapewnia szeroki wachlarz jakościowych komponentów do różnorodnych zastosowań. W przeglądowym artykule przedstawiamy wybrane grupy produktów – zarówno te powszechnie stosowane, jak też nowości i elementy innowacyjne, które mogą znaleźć zastosowanie w wielu nowych projektach.

Kompleksowe zaopatrzenie w komponenty i części elektroniczne

Po pierwsze: podzespoły półprzewodnikowe

Elementy półprzewodnikowe, takie jak tranzystory, diody oraz układy scalone, to niewątpliwie podstawowe komponenty składowe nowoczesnych urządzeń. Stanowią one również obszerne grupy asortymentowe w ofercie Microsa. Poniżej przedstawiamy kilka wybranych przykładów marek i produktów z tego zakresu:

  • XINLUDA – specjalizuje się w układach scalonych, oferując m.in. podzespoły komunikacyjne (np. XL232Z), przetwornice DC/DC (XL2515) oraz sterowniki silników (XL2803A). To tylko niewielka część bogatej oferty tego producenta;
  • UMW – projektuje i wytwarza elementy półprzewodnikowe takie jak: tranzystory (np. IRLML6402TR), układy scalone (DS18B20, ULN2803A, 78L05, AMS1117-3.3) czy też transoptory;
  • SLKOR – oferta obejmuje tranzystory bipolarne (np. popularne BC847B), MOSFET (SLOH49E-9), transoptory (PC817C) oraz układy scalone – przykładowo stabilizatory napięcia (LM2596S-ADJ);
  • JSMICRO – dostarcza różnorodne tranzystory bipolarne (np. BTA40- 600B, BTA10-600BRG) oraz układy scalone – choćby konwertery USB- UART (FT232BL) oraz układy RFID (MFRC522). To tylko przykłady oferty tego producenta obejmującej wiele innych komponentów.

Po drugie: mikrokontrolery i moduły bezprzewodowe

Zapewniamy szeroki wybór mikrokontrolerów pochodzących od najważniejszych producentów na rynku – firm Microchip, STMicroelectronics, Megawin, Geehy Semiconductor oraz NXP. W ofercie znajdują się zarówno standardowe mikrokontrolery 8-bitowe, jak też układy wielordzeniowe umożliwiające realizację zaawansowanych projektów – np. systemów sterowania. Oprócz mikrokontrolerów Micros zapewnia również bogaty wybór układów pamięci, modułów RF, transceiverów oraz innych komponentów niezbędnych do budowy nowoczesnych urządzeń elektronicznych.

Istotną i ciągle rozwijaną grupą produktów są moduły komunikacyjne, które umożliwiają łatwą implementację możliwości transmisji bezprzewodowej w różnorodnych projektach. W ofercie znajdują się moduły pracujące w różnych standardach: Wi-Fi, Bluetooth, ZigBee, LoRa, a także GSM/GPRS. Do przykładowych produktów należą: A7672E S2-109ZV-Z328N, CD-PA1616D, E01-ML01SP2 CE, HF-LPT100-10 oraz RC-CC1101-SPI-434. Charakteryzują się one zróżnicowanymi parametrami (zasięg transmisji, interfejsy, standard komunikacyjny), co pozwala na dobór rozwiązania odpowiedniego do tworzonego projektu. Potencjalne zastosowania i aplikacje to: automatyka przemysłowa i domowa, systemy alarmowe, IoT, telemetria i monitoring oraz sterowanie oświetleniem.

Szeroka gama elementów elektromechanicznych

Komponenty elektromechaniczne są ważnymi elementami wielu urządzeń przemysłowych i elektronicznych. Poniżej przedstawiamy przykłady produktów dostępnych w ofercie:

  • Przekaźniki Hongfa – markowe elementy przełączające znane z wysokiej jakości i niezawodności. Dostępne są różne serie przekaźników, takie jak HF115, HF118, HF32FA/FAG, HF46, HF41, HF3FF, HF33, HF49FG i HFD4, o zróżnicowanych parametrach (napięcie znamionowe, prąd przełączania, liczba styków, itd.);
  • Złącza przemysłowe marki WEIPU – charakteryzują się wysoką jakością wykonania, odpornością na trudne warunki środowiskowe oraz różnorodnością typów i konfiguracji;
  • Wentylatory osiowe X-Fan i Maxair to nowości w ofercie Microsa. Wentylatory wyróżniają się doskonałym wyważeniem, cichą pracą i atrakcyjną ceną. Dodajmy, że X- Fan to jeden z czołowych wytwórców systemów chłodzących, którego produkty stosowane są przez wielu globalnych producentów elektroniki;
  • Listwy zaciskowe firm Degson i Golten – terminal bloki umożliwiające bezpieczne i wygodne łączenie przewodów elektrycznych. Dostępne są w różnych rozmiarach, konfiguracjach i kolorach.

Pomiary wielkości fizycznych

Kolejną grupę asortymentową stanowią czujniki. Pozwalają one na pomiary różnych parametrów fizycznych, co jest niezbędne w aplikacjach przemysłowych, profesjonalnych i wielu innych. Ta grupa obejmuje m.in. czujniki ultradźwiękowe, które umożliwiają pomiary odległości oraz wykrywanie przeszkód (znajdują zastosowanie w robotyce, systemach parkowania czy automatyce przemysłowej), a także czujniki wychylenia i wibracji. Służą one do monitorowania ruchu i pomiarów drgań, co jest wykorzystywane w systemach alarmowych, antywłamaniowych, ale też monitoringu maszyn.

Kolejne grupy czujników pozwalają na: pomiary ciśnienia (zastosowania w przemyśle, motoryzacji, medycynie i meteorologii), pomiary jasności i wykrywanie obiektów (wykorzystanie w automatyce przemysłowej, systemach bezpieczeństwa oraz kontroli jakości), a także naturalnie na pomiary temperatury – powszechne praktycznie, całym przemyśle i licznych urządzeniach elektronicznych. Czujniki temperatury oraz wilgotności umożliwiają jednoczesny pomiar tych dwóch parametrów, co jest często wymagane w systemach HVAC, monitoringu warunków środowiskowych, w rolnictwie oraz przechowywaniu żywności.

Komponenty bierne: fundament elektroniki

Elementy bierne, choć wydawać się mogą bardzo powszechne, stanowią fundament wszystkich układów elektronicznych. Wśród nich znajdują się rezystory marki Thunder, które dostępne są zarówno w wersjach SMD, jak też do montażu przewlekanego, a także kondensatory elektrolityczne i polimerowe firmy Leaguer oraz kondensatory tantalowe marek AVX i Vishay. Charakteryzują się one wysoką stabilnością, niskim prądem upływu oraz długą żywotnością i są idealne do zastosowań m.in. w układach zasilania, filtrach oraz aplikacjach wymagających wysokiej niezawodności. Finalnie – bezpieczeństwo pracy układów elektronicznych i urządzeń zapewniają dostępne w ofercie bezpieczniki polimerowe. Charakteryzują się krótkim czasem reakcji oraz kompaktowymi rozmiarami.

Co jeszcze w katalogach?

Oferta firmy Micros, którą przejrzeć można w katalogach na stronie https:// www.micros.com.pl/pobierz-zamow-katalog/ katalogi-produktow/, zdecydowanie nie kończy się na wymienionych wcześniej produktach! Zwracamy tu uwagę na dwie popularne grupy wyrobów.

Skoro mowa o elektronice, to nie obejdzie się bez stopów lutowniczych. Micros dostarcza produkty marki Cynel, choćby popularne Sn60Pb40 w wagach 500 i 1000 gramów, które cechują się doskonałymi właściwościami lutowniczymi i trwałością połączeń. Warto też wskazać na szeroki wybór wyświetlaczy. Dostępne są małe, monochromatyczne moduły OLED, idealne do prostych układów elektronicznych, a także większe modele o wyższych rozdzielczościach z popularnym układem ssd1322. Finalnie oferowane są także wyświetlacze TFT (marka POLCD) – o przekątnych od niecałego 1 cala do ponad 20 cali. Są one wyposażone w różne interfejsy komunikacyjne takie jak I2C, HDMI i USB, dodatkowo wybrane modele mają dotykowe panele rezystancyjne lub pojemnościowe.

Podsumowanie

Micros to od ponad 30 lat sprawdzony partner w obszarze elektroniki i podzespołów oraz urządzeń do zastosowań w automatyce, elektroenergetyce i pokrewnych dziedzinach. Odbiorcy doceniają nas za szybkie terminy realizacji zamówień, kompletację dostaw oraz atrakcyjne ceny. Unikalne doświadczenie i aktywna obecność na rynku przyniosły firmie reputację organizacji dynamicznej, zorientowanej na klientów oraz jakość.

Zapraszamy do kontaktu, w szczególności odwiedzenia naszej strony internetowej, gdzie można zapoznać się z pełną ofertą i znaleźć idealne rozwiązania do swoich potrzeb projektowych.

 

Micros sp. j. W. Kędra i J. Lic
ul. E. Godlewskiego 38
30-198 Kraków
tel. 12 636 95 66
bok@micros.com.pl
www.micros.com.pl

Zobacz również