Oferta firmy Gamma w zakresie czytników i transponderów RFID

| Prezentacje firmowe Artykuły

Warszawska firma Gamma oferuje od kilkunastu lat rozwiązania RFID takich firm, jak Netronix (producent czytników RFID), Sokymat (producent transponderów RFID), HID (producent transponderów i czytników przemysłowych), Omnikey (producent czytników Smart Card) i Skyetek (producent modułów OEM do czytników UHF o dużym zasięgu).

Oferta firmy Gamma w zakresie czytników i transponderów RFID

 

Transpondery

Oferta dostarczanych przez firmę transponderów obejmuje:

  • karty ISO w wersjach z transponderami Unique, Mifare 1k, Mifare 4k, Mifare Desfire, Hitag, Icode, Icode SLI, iClass, Prox i Q5,
  • karty Clamshell,
  • breloki o różnych kształtach i kolorach,
  • krążki o uniwersalnym zastosowaniu,
  • półprodukty do produkcji transponderów w wielu standardach,
  • paski basenowe w wykonaniach nylonowych, silikonowych i plastikowych,
  • naklejki w standardach Unique, Mifare, Icode i UHF (w tym EPC GEN2),
  • szklane kapsułki o miniaturowych gabarytach,
  • transpondery zalecane do specyficznych aplikacji (On Metal, w kształcie gwoździ i śrub, do znakowania zwierząt i ptaków, do pracy w wysokich temperaturach i w obecności środków chemicznych).

Dla większości transponderów istnieje możliwość zamówienia personalizacji w postaci nadruku kolorowego, numerów seryjnych, kodów kreskowych, pól do składania podpisów i innych.

Czytniki

Uzupełnieniem oferty są czytniki RFID, gdzie prym wiedzie firma Netronix (www. netronix.pl). Ścisła specjalizacja Netronix, dostęp do najnowszych rozwiązań oraz konsekwencja w działaniu umożliwiły opracowanie i produkcję nowoczesnych i konkurencyjnych cenowo rozwiązań RFID. W skład oferty wchodzi rodzina czytników RFID w wersji OEM - do wbudowywania w urządzenia klientów.

Czytnik Nano Czytnik UW Czytnik Omnikey

Uwagę zwraca tu miniaturowy czytnik Nano o wymiarach 17×17mm, obsługujący transpondery Unique, Hitag, HID (z interfejsami RS-232, I2C, SPI i 1Wire) oraz Wiegand. Czytniki naścienne UW obsługują transpondery Unique lub Mifare z interfejsami RS- 232, RS-485 i Ethernet. Mogą być łączone na magistrali w przypadku budowania zaawansowanych systemów.

Translator Coter

Konwertery sygnałów

Ostatnią grupą produktów są konwertery sygnałów Coter dostępne w wersjach Ethernet - RS485, USB - RS485 i RS232 - RS485. Są one przydatne przy tworzeniu złożonych systemów. Mogą być też stosowane w dowolnej aplikacji wymagającej konwersji standardów. Coraz większa popularność techniki identyfikacji zbliżeniowej sprawia, że rozwiązania firmy Netronix znajdują zastosowania w wielu dziedzinach codziennego życia, takich jak: identyfikacja osób i mienia, transakcje bezgotówkowe, kontrola wejść i wyjść oraz kontrola czasu pracy, obsługa elektronicznych biletów w środkach komunikacji publicznej, śledzenie przepływu surowców i produktów na dużych liniach produkcyjnych, śledzenie obiektów w złożonych logistycznie łańcuchach dostaw, identyfikacja materiałów w magazynach, systemy lojalnościowe, identyfikacja przesyłek i bagażu, zabezpieczanie produktów przed fałszowaniem, identyfikacja pojazdów na parkingach i płatnych autostradach.

Produkty Omnikey/HID i czytniki UHF Skyetek

Ofertę uzupełniają produkty Omnikey i HID znane z aplikacji biurowych i kontroli dostępu oraz czytniki UHF Skyetek. Pozwalają one na realizację dowolnego systemu kontroli dostępu do budynków i komputerów PC oraz przemysłowych rozwiązań do odczytu transponderów UHF z dużej odległości (3-7metrów).

Mgr inż. Marek Dubiec