Nowy laminat do produkcji lekkich i tanich anten mikrofalowych

| Prezentacje firmowe

Na początku września Dział Advanced Circuit Materials (ACM) firmy Rogers Corp. przedstawił nowy laminat RO3730, spełniający zapotrzebowanie projektantów anten wysokiej częstotliwości na tanie laminaty PTFE. Te wypełniane ceramicznie laminaty tefl onowe są wzmacniane włókniną szklaną w zoptymalizowanych proporcjach dających w efekcie znakomitą stabilność strukturalną i nadzwyczajne właściwości elektryczne.

Nowy laminat do produkcji lekkich i tanich anten mikrofalowych

Optymalizacja mieszanki materiałów wypełniających dała w rezultacie równomierną stałą dielektryczną na panelach laminatu o dużych powierzchniach, z niskim współczynnikiem rozproszenia (0,00159@10GHz/0,00128@2,5GHz) i możliwością przenoszenia dużych mocy. Stała dielektryczna (Dk) dla tych laminatów wynosi 3,0.

Laminaty RO3730 eliminują zakłócenia wynikające z pasywnej intermodulacji PIM dla wartości poniżej -154 dBc. Powyższe cechy tego laminatu pozwalają uzyskiwać znaczące wzmocnienia przy minimalizacji strat sygnału, co na pewno docenią inżynierowie projektujący anteny dla złożonych formatów komunikacji cyfrowej m.in. dla stacji bazowych systemów 3G i 4G. Wytrzymałe laminaty RO3730 są idealne do zastosowań w obwodach bardzo wysokiej częstotliwości w szerokiej gamie anten do komunikacji bezprzewodowej, łącznie z antenami do stacji bazowych sieci komórkowych, dla sieci WLAN, dla odbiorników satelitarnych i systemów RFID.

Laminaty RO3730 standardowo produkowane są w formie płyt o wymiarach 610mm×457mm i 610mm×1,37m przy grubości laminatu 0,762mm lub 1,524mm z dwustronną warstwą miedzi walcowanej o grubości 35μm. W wyniku zwiększenia sztywności laminatu, jego obróbka jest znacznie łatwiejsza w porównaniu z materiałami tefl onowymi niewzmocnionymi. Laminaty RO3730 są tanie, przyjazne środowisku - kompatybilne z RoHS i idealnie spełniają wymogi procesów produkcji masowej.

Rogers Corporation z siedzibą w Rogers, Connecticut, USA jest globalnym liderem w rozwoju i produkcji wysokiej jakości materiałów dla szerokiej gamy zastosowań w nowoczesnych dziedzinach techniki jak: przenośne środki łączności, infrastruktura łączności, elektronika użytkowa, transport naziemny, technika kosmiczna i wojskowa.

Większość produktów Rogersa chronionych jest tajemnicą handlową i patentami. Zakłady produkcyjne Rogersa znajdują się w Arizonie, Connecticut i Illinois w USA, w Gent w Belgii, w Bremie w Niemczech oraz w Suzhou w Chinach. Biura handlowe i przedstawicielstwa znajdują się w wielu krajach świata. W Polsce wyłącznym przedstawicielem i dystrybutorem firmy jest: Micro-Activ Components Krawczyk i wspólnicy Sp.J.