Nowa oferta wyświetlaczy LCD TFT o długiej dostępności

| Prezentacje firmowe

Firma Glyn oferuje klientom unikalną w skali rynku dystrybucyjnego rodzinę wyświetlaczy TFT charakteryzujących się wzajemną kompatybilnością, które wyposażono w nowoczesny interfejs i cechujących się długą dostępnością w ofercie handlowej.

Nowa oferta wyświetlaczy LCD TFT o długiej dostępności

Promowana oferta powstała w kooperacji z naszym wieloletnim partnerem w zakresie wyświetlaczy - firmą EDT (Emerging Display Technologies) - wybraliśmy jedną z linii wyświetlaczy TFT, która następnie została dopasowana do naszych oczekiwań. Wszystkie omawiane produkty są zaopatrzone w płytkę z najważniejszymi funkcjami i z identycznym interfejsem.

We współpracy z EDT możemy również zaproponować klientom wyjątkowe uzgodnienia odnośnie do ich dostępności. W wypadku wycofania tych wyświetlaczy z produkcji uzgadniamy z klientami ich liczbę oraz okres, w jakim będą potrzebne, np. 500 sztuk rocznie w przeciągu 3 kolejnych lat. EDT wraz z Glyn zmagazynują potrzebne komponenty (np. szkło, sterowniki) i zabezpieczą je dla dostaw w uzgodnionym okresie.

O jakie TFT chodzi?

W roku 2009 wprowadzimy w ramach omówionej serii na rynek następujące wyświetlacze:

  • 3,5” (320×240),
  • 4,3” (480×272),
  • 5,0” (800×480), które pojawią się w z końcem pierwszego kwartału 2009,
  • 5,7” (320×240) - już są dostępne,
  • 5,7” (640×480) pojawią się w 2 kwartale,
  • 7,0” (800×480) planowo 2 kwartał 2009

Elementy te pracują w zakresie temperatur pracy od -20°C do 70°C (bez panelu dotykowego) i mają podświetlenie LED z czasem życia od 40 000 godzin przy 50°C (4,3” i 5,0” nawet aż do 70°C). Charakteryzują się pracą z pojedynczym napięciem zasilania 3,3V, wspólnym 40-pinowym złączem FFC z identycznym rozkładem pinów. Opcjonalnie wszystkie są dostępne z panelem dotykowym. Umieszczony na płytce PCB sterownik LED pozwala regulować jasność w sposób analogowy lub za pomocą PWM w szerokim zakresie.

Jakie są zalety opisanego rozwiązania?

Wspólny interfejs umożliwia łatwe dokonywanie zmian w projektach na inne wielkości TFT bez konieczności istotnych modyfikacji sprzętowych. Oferta dotyczy też produktu charakteryzującego się wysoką jakością przemysłową i konkurencyjną ceną. Cienka obudowa wyświetlacza jest idealnym rozwiązaniem dla urządzeń przenośnych, a zintegrowany sterownik i przetwornik step-up zintegrowany na TFT pozwalają na ograniczenie liczby elementów. Wygodna, programowa regulacja jasności (PWM albo analogowa) daje duży zakres regulacji i umożliwia „faktyczny” tryb standby z jasnością tylko 20 cd/m2.

Wyświetlacz 5,7” QVGA już jest dostępny i można zamawiać próbki do testów.

Aleksander Kafka