Farnell - wszystko w jednym miejscu

| Prezentacje firmowe Artykuły

Farnell to światowej klasy dystrybutor katalogowy elementów elektronicznych, elektrycznych oraz podzespołów i sprzętu do napraw, konserwacji i utrzymania ruchu (MRO). Firma prowadzi sprzedaż za pomocą strony internetowej i udostępnia obecnie 38 wersji witryny internetowej w lokalnych językach.

Farnell - wszystko w jednym miejscu

Oferta produktowa

Polska wersja strony internetowej Farnell powstała w 2007 roku i od tego czasu promuje nowości technologiczne na polskim rynku elektroniki. Obecnie oferta online obejmuje ponad 475 tys. produktów pochodzących od 1200 czołowych dostawców.

Wśród szerokiej oferty produktowej znajdują się m.in. półprzewodniki, złącza, optoelektronika, elementy pasywne, kable, elektromechanika, sterowanie i automatyka, akcesoria, sprzęt do testów i pomiarów, wentylatory, obudowy, narzędzia ręczne, sprzęt lutowaniczy, przełączniki, oświetlenie, czujniki oraz sprzęt do konserwacji i napraw.

Nowości technologiczne

Witryna Farnell to nie tylko jeden z największych sklepów internetowych w tej kategorii, ale również gwarancja dostępu do najnowszych technologii, dostępnych od razu po pojawieniu się na rynku. Zespół specjalistów uzupełnia ofertę firmy o ponad 500 nowych pozycji tygodniowo. Część z nich jest dostępna wyłącznie w ofercie Farnell. Najnowszym udogodnieniem wprowadzonym przez firmę jest pasek narzędzi Farnell.

Po pobraniu ze strony internetowej pozwala on na szybkie i wygodne wyszukiwanie produktów w katalogu, przeglądanie nowości i publikacji oraz logowanie do Czatu Technicznego bez konieczności wyszukiwania tych opcji w witrynie internetowej firmy.

Bezpłatne wsparcie

Farnell oferuje swoim klientom bezpłatne wsparcie techniczne. Na stronie internetowej dostępnych jest wiele informacji branżowych i tysiące kart katalogowych. Nowością jest dodana ostatnio do serwisu seria szkoleń online TechCast® dotyczących zaawansowanych rozwiązań elektronicznych. Ogromną popularnością cieszy się też wprowadzony ostatnio Czat Techniczny na Żywo dostępny na stronie www.farnell. com/pl, gdzie klienci mogą bezpośrednio porozmawiać z ekspertami z działu wsparcia technicznego firmy. Osoby poszukujące pomocy technicznej mogą również kontaktować się z ekspertami za pośrednictwem poczty elektronicznej, faksu lub telefonicznie.

Kompendium wiedzy branżowej

Strona www.farnell.com/pl stanowi również kompendium wiedzy dla wszystkich zainteresowanych najnowszymi technologiami. Oprócz oferty produktów klienci mogą tam znaleźć mnóstwo informacji branżowych, jak choćby elektroniczną wersję magazynu Technology First wydawanego kwartalnie przez Farnell i poświęconego najnowszym technologiom. Uzupełnieniem kompleksowej oferty firmy jest baza poświęcona legislacji z zakresu branżowego (np. dyrektywy RoHS, REACH, WEEE). Opracowane przez Farnell przewodniki po dyrektywach zawierają szczegółowe informacje oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Dla osób poszukujących dodatkowych informacji przygotowany został serwis internetowy www.rohs.info dedykowany w całości legislacji w sektorze elektronicznym.

Zobacz również