Komputery przemysłowe Evoc w ofercie firmy NaviNet

| Prezentacje firmowe Artykuły

Evoc jest jednym z trzech największych producentów komputerów przemysłowych i rozwiązań embedded na świecie. Będąc firmą high-tech, kieruje swoje rozwiązania dla aplikacji systemów transportu, energetyki, telekomunikacji, lotnictwa, medycyny, bankowości i innych sektorów.

Komputery przemysłowe Evoc w ofercie firmy NaviNet

Firma związana jest długoletnimi umowami z takimi korporacjami jak Microsoft , Intel, Motorola, Siemens, Huawei czy Samsung. Przy współpracy z Intelem Evoc zaprojektował setki produktów typu embedded i komputerów przemysłowych. Opatentował również wiele rozwiązań, które są stosowane na całym świecie. Od 2003 roku firma notowana jest na giełdzie w Hong- Kongu. Evoc ma największy dział badawczo-rozwojowy w sektorze IPC, zatrudniając w nim około 1500 inżynierów. Firma może przygotować według wymagań klienta prototyp urządzenia w ciągu 2 tygodni nawet dla serii kilku sztuk!

Evoc
oferuje niezwykle szeroki wachlarz ponad 1000 innowacyjnych produktów: systemy bezwentylatorowe, karty ETX/Com-Express, PC/104, karty procesorowe pełnowymiarowe i połówkowe, 3,5” i 5,25” SBC, płyty ATX, ETX, BTX, EPIC, przemysłowe komputery panelowe, do szaf 19”, rozwiązania all-in-one, stacje robocze, Compact PCI, platformy dla aplikacji sieciowych, notebooki typu rugged i inne. Przykładowymi urządzeniami z oferty Evoc są:

JNB-1401 to 13,3” notebook typu rugged przeznaczony do pracy w bardzo ciężkich warunkach. Jego niezwykłe parametry umożliwiają użytkowanie go w temperaturze od -20 do +55°C, podczas deszczu lub dużego zapylenia. Doskonałe właściwości odprowadzania ciepła i odporności na wszelkie płyny predysponują go do zastosowań wszystkim użytkownikom, którzy pracują głównie w terenie. Dodatkowymi atrybutami JNB-1401 są dodatkowe wzmocnienia obudowy, unikalna ochrona wewnętrznych podzespołów, ochrona EMC, 2048-bitowe szyfrowanie danych (TCM chip) oraz spełnianie normy wojskowej MILSTD- 810F. Cechy te sprawiają, że ten notebook jest idealnym rozwiązaniem do zastosowań militarnych. Użytecznym dodatkiem do JNB-1401 jest stacja dokująca, w której można zainstalować 2 interfejsy PCI, 2 interfejsy PCI-E lub 1× PCI-E i 1×PC-104.

MEC-5003 to komputer typu embedded Box PC, jeden z 26 modeli serii MEC. Ten bezwentylatorowy, odporny na uderzenia i wibracje komputer idealnie nadaje się do zastosowań w komunikacji, np. w środkach transportu publicznego jak pociągi czy metro. Dzięki dużej wydajności oraz dodatkowym slotom na karty PCI i PCI-E×8 oraz wielu interfejsom I/O może służyć jako centrum rozrywki, dostarczając podróżnym muzykę, przekaz wideo oraz informacje o rozkładzie jazdy, nazwy stacji, itp. Dodatkowo może zbierać i udostępniać dane na temat prędkości, temperatury czy archiwizować obraz z kamer umieszczonych w przedziałach. MEC-5003 ma 6 portów szeregowych, 6 portów USB i 16 cyfrowych I/O.

EWS-844V to stacja robocza do montażu w 19” szafie typu rack. Ten niezwykle wydajny komputer przemysłowy oferuje 10-slotowy back plane na dwie karty procesorowe standardu PICMG, 4 karty ISA i 4 karty PCI. Przedni panel zawiera monitor TFT LCD 15’’, który opcjonalnie może być wyposażony w nakładkę dotykową, 10 przycisków funkcyjnych oraz klawiaturę z 48 klawiszami. Dysponując ogromnym potencjałem rozwoju przyszłych aplikacji, komputer stanowi rozsądne kosztowo rozwiązanie dla szybko rozwijających się linii produkcyjnych i fabryk.