MCC - oferta dla energoelektroniki

| Energetab 2017 Artykuły

Magazyn Centralny Centrum to firma wchodząca w skład holdingu Grupa Zasada, jednej z najstarszych i największych grup kapitałowych w Polsce. Spółka prowadzi działalność od 1995 roku. Zajmuje się dystrybucją części zamiennych do pojazdów oraz komponentów i materiałów do produkcji elektronicznej. Współpraca ze starannie dobranymi producentami, doświadczona kadra oraz rozbudowana sieć magazynowa pozwalają na zaoferowanie klientom produktów najwyższej jakości, jak również wsparcia technicznego oraz logistycznego (ISO 9001:2008 oraz AQAP 2130:2009).

MCC - oferta dla energoelektroniki

Ultrakondensatory

Maxwell Technologies to amerykański producent ultrakondensatorów. Duże nakłady na badania i rozwój oraz unikalny proces produkcji powodują, że firma jest globalnym liderem oferującym innowacyjne, niezawodne i niezwykle wydajne rozwiązania w zakresie magazynowania i dostarczania energii.

W ofercie są m.in.:

  • ogniwa o pojemnościach od 1 do 3400 F i napięciach do 3 V,
  • moduły o pojemnościach od 6 do 500 F oraz napięciach od 16 do 160 V,
  • moduły do rozruchu silnika w wersjach 12 i 24 V.

Radiatory

Mecc.Al założona w 1996 roku jest jedną z siedmiu spółek należących do największej włoskiej grupy przemysłowej działającej w branży wyrobów z aluminium. Firma specjalizuje się w projektowaniu i produkcji radiatorów i systemów chłodzenia dla przemysłu elektronicznego. Produkty MeccAL stosowane są w m.in. w: zasilaczach UPS, telekomunikacji, energoelektronice, przemyśle energii odnawialnych, aplikacjach kolejowych i motoryzacji.

Kondensatory foliowe

Produkty firmy Electronicon przeznaczone są głównie dla energoelektroniki, oświetlenia oraz silników. W zależności od wymagań aplikacji w ofercie firmy znajdziemy kondensatory jedno- bądź trójfazowe, wysokoprądowe, wysokonapięciowe, o wysokiej gęstości energii, niskich stratach, niskiej indukcyjności, samoregenerujące oraz z wbudowanym zabezpieczeniem. Oprócz popularnych produktów o kompaktowych rozmiarach w obudowie cylindrycznej dostępne są również wyjątkowo odporne na wibracje kondensatory prostokątne do najcięższych warunków pracy.

Materiały termoprzewodzące

Bergquist jako część koncernu Henkel oferuje szeroki asortyment produktów termoprzewodzących: kleje, pasty, przekładki. Na szczególną uwagę zasługuje produkt z nowym rodzajem struktury termoprzewodzącej o zmiennej fazie. Zmienna faza zapewnia wyjątkową przewodność cieplną pomiędzy generatorem a odbiornikiem ciepła.

Materiały tego typu lepiej sprawdzają się w przewodzeniu ciepła niż materiały konwencjonalne. Objawia się to znacznym obniżeniem tzw. wskaźnika delta T. Ten nowy rodzaj produktów sprawdza się w urządzeniach wysokich mocy, gdzie odprowadzanie ciepła jest kluczowym procesem dla żywotności i skuteczności urządzeń.

Magazyn Centralny Centrum Sp. z o.o.
www.mcc.pl

Zobacz również