OMIX - produkcja kontraktowa firmy Zamel

| Energetab 2017 Produkcja elektroniki

Zamel to polskie przedsiębiorstwo z ponad 25-letnią tradycją i rynkami zbytu w przeszło 60 krajach świata. Firma z Pszczyny oferuje kompleksowe usługi inżynieryjne i jest uznanym producentem i dystrybutorem artykułów elektrotechnicznych, a także systemów bezprzewodowego sterowania przeznaczonych dla budownictwa wielorodzinnego, osiedli mieszkaniowych lub budynków użyteczności publicznej.

OMIX - produkcja kontraktowa firmy Zamel

W ramach grupy produktowej OMIX firma zapewnia zgodne z ISO:9001 spektrum usług kooperacji w zakresie projektowania elektroniki i mechaniki, montażu SMT i THT elementów elektronicznych, przetwórstwa tworzyw sztucznych, nawijania cewek, produkcji wiązek kablowych, montażu końcowego, termoformowania, obróbki mechanicznej. Ponadto Zamel prowadzi laboratorium kompatybilności elektromagnetycznej, a biuro inżynierskie specjalizuje się w realizacji projektów z zakresu systemów mikroprocesorowych, układów radiowych, sterowania i automatyki.

Projektowanie elektroniki

Firma dysponuje doświadczoną kadrą, sprzętem i oprogramowaniem niezbędnym do wykonania projektów. Zamel realizuje kompleksowe usługi projektowe i produkcyjne, począwszy od szczegółowego opracowania założeń projektowych, poprzez przygotowanie schematu wykonania płytek PCB, zakup elementów, programowanie układów, po montaż i testowanie prototypu finalnego oraz przygotowanie dokumentacji produkcyjnej.

Projektowanie mechaniki

Zamel wykonuje projekty i dokumentacje urządzeń mechanicznych oraz narzędzi technologicznych. Oferta w zakresie mechaniki obejmuje projektowanie m.in. wzorów przemysłowych, elementów graficznych, części maszyn, części z blachy oraz obudów wyrobów użytkowych i przemysłowych.

Montaż SMT/THT

Pszczyński producent ma dwie najnowocześniejsze linie produkcyjne do montażu elementów SMT - Fuji NXT z wydajnością maksymalną 95 500 elementów na godzinę (wg IPC). Park maszynowy THT wyposażony jest w falę lutowniczą ERSA-ETS330 oraz 20 stanowisk lutowania ręcznego. Projektowanie i wykonywanie testerów to uzupełnienie oferty w zakresie montażu SMT/THT.

Wykwalifikowany personel z wieloletnim doświadczeniem podchodzi do każdego zlecenia indywidualnie, co już na wstępie pozwala w sposób rzetelny określić koszty i terminy realizacji zleceń, a także umożliwia opracowanie i sprawdzenie dokumentacji. Dodatkowo klimatyzowany magazyn elektroniczny może pomieścić ponad 10 000 indeksów.

Obecnie firma wdraża system traceability (identyfikacja i śledzenie pochodzenia produktów), który jest niezwykle istotny w procesach produkcji dla branży medycznej i automotive. Producent w ramach montażu kontraktowego oferuje usługę projektowania i zamawiania szablonów do nakładania pasty, ponadto zapewnia odpowiednią kontrolę procesu ISO 9001:2009, kontrolę jakości czy testowanie (IPC-A-610D).

Przetwórstwo tworzyw

Zamel proponuje doradztwo przy projektach i realizacji form wtryskowych oraz wtryskiwanie elementów z tworzyw termoplastycznych. Realizacja zleceń prowadzona jest za pomocą nowoczesnych wtryskarek Arburg serii Allrounder wyposażonych w najnowsze systemy sterowania Selogica oraz system centralnego podawania tworzywa firmy Piovan.

Nawijanie cewek

Firma oferuje także usługi w zakresie nawijania cewek realizowane na nowoczesnej nawijarce Mars 8-100-CM031 firmy Marsilli z programowalnymi napędami w trzech osiach ruchu dla rolkowych prowadnic. Cewki mogą być nawijane na różnego rodzaju karkasach. Dodatkowe oprzyrządowanie umożliwia jednoczesne nawijanie dwóch różnych średnic drutu z elektroniczną kontrolą tensometryczną na ośmiu wrzecionach.

Szczegółowe informacje dotyczące montażu kontraktowego dostępne są na stronie www.omix.pl.

Zamel Sp. z o.o.
www.zamel.com

Zobacz również