Podzespoły elektroniczne dla automatyki

| Automaticon 2013

Contrans TI zaprasza na seminaria prezentujące nowości w naszej ofercie. Poinformujemy o najnowszych rozwiązaniach z dziedziny komunikacji bezprzewodowej krótkiego zasięgu, nanokrystalicznych materiałach magnetycznych i aplikacjach przetwarzania energii. Zapraszamy także do odwiedzenia naszego stoiska, gdzie prezentujemy podzespoły półprzewodnikowe i pasywne do komunikacji bezprzewodowej, oświetlenia LED i przetwarzania energii. Blok seminariów rozpocznie się 21 marca o godz. 12.00.

Podzespoły elektroniczne dla automatyki

Komunikacja bezprzewodowa

12.00-13.45 Systemy komunikacji bezprzewodowej: Low Power RF, BT, WiFi, 6LowPAN, WMBus - Mariusz Kaczor, Krzysztof Kardach - Contrans TI.

Popularność komunikacji bezprzewodowej stale rośnie. Również w automatyce, gdzie bezprzewodowa komunikacja z czujnikami w paśmie ISM znakomicie upraszcza budowę systemu. Przyczynia się do tego bogactwo standardów i stosowanie sprawdzonych technologii o rosnącej niezawodności.

Seminarium będzie przeglądem tradycyjnych i nowo opracowanych standardów i protokołów komunikacyjnych do zastosowań w przemyśle, medycynie i automatyce budynków: od WMBUS, przez Wi-fi i 6Low- PAN do użytkowanych w telefonach komórkowych NFC i Bluetooth Low Energy.

Omówione zostaną podzespoły półprzewodnikowe produkowane przez Texas Instruments, oprogramowanie narzędziowe, stosy oprogramowania oraz gotowe moduły komunikacyjne oferowane przez współpracujących z TI producentów: LS Research, Murata, Panasonic.

Materiały magnetyczne

14.00-14.45 Nanokrystaliczne materiały magnetyczne w rozwiązaniach dla zielonej energii - Krzysztof Kardach, Mariusz Kaczor - Contrans TI

Rozwój technik pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych oraz rozpowszechnianie się takich rozwiązań w zróżnicowanych aplikacjach prowadzi do znacznego wzrostu wymagań na parametry układów sprzęgających, separujących i pomiarowych. Istotną rolę wśród tych wymagań zaczynają odgrywać nie tylko parametry metrologiczne, ale również rozmiary elementów.

Na seminarium przedstawione zostaną nanokrystaliczne materiały magnetyczne dla takich aplikacji. W pierwszej części na tle krótkiej dyskusji źródeł energii odnawialnej zilustrowane zostaną wymagania dla urządzeń elektronicznych i metody ich spełnienia. Prezentacja wprowadza pojęcie nanomateriałów i przedstawia możliwości, jakie otwiera ich użycie w wybranych obszarach.

Omówiony zostanie Vitroperm - materiał wykonany z nanokryształów żelaza, produkowany przez firmę Vacuumschmelze. Omówimy technologię jego wykonania, a jego właściwości zostaną porównane z tradycyjnymi materiałami ferrytowymi w szerokim zakresie wykonań, obejmującym rdzenie do transformatorów i filtrów, dławiki, przekładniki prądowe. Seminarium będzie też okazją do przedstawienia oferty półprzewodników i elementów pasywnych do układów przetwarzania energii.

Contrans TI Sp. z o.o.
www.contrans.pl

Zobacz również

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie