Lauterbach ogłasza najnowsze rozszerzenia dla pakietu oprogramowania TRACE32

| Technika

Firma Lauterbach, czołowy dostawca narzędzi do testowania mikrokontrolerów, rozszerza Kernela o wsparcie dla środowiska SAFERTOS firmy WITTENSTEIN, systemów o wysokiej integralności dla wszystkich procesorów z rodziny ARM. Obsługa SAFERTOS zapewnia łatwy dostęp do list zadań oraz innych informacji jądra systemu operacyjnego. Daje możliwość generowania analiz wydajności oraz pozwala na przeprowadzenie skutecznego debugowania za pomocą systemów TRACE32 na urządzeniach z systemem SAFERTOS.

Lauterbach ogłasza najnowsze rozszerzenia dla pakietu oprogramowania TRACE32

SAFERTOS to wywłaszczający system operacyjny czasu rzeczywistego RTOS (Real Time Operating System). Jest on zgodny z normami IEC 61508 SIL3 oraz ISO 26262 ASIL D i używany na całym świecie w aplikacjach o krytycznym znaczeniu dla bezpieczeństwa.

Nowy pakiet oprogramowania Lauterbach zawiera gotową do uruchomienia konfigurację dla SAFERTOS. W TRACE32 umożliwia to wyświetlenie wszystkich zasobów systemu SAFERTOS, takich jak informacje o zadaniach, dynamiczny pomiar wydajności wątku oraz ocenę statystyczną i graficzne wyświetlanie czasu wykonywania zadań.

Korzystanie z funkcjonalności wtyczki SAFERTOS w TRACE32 nie wymaga żadnej dodatkowej konfiguracji ani dokonywania poprawek wewnątrz samego systemu operacyjnego. Koncepcja opiera się na tym, aby aplikacja działała dokładnie tak samo w środowisku debugowania, jak w produkcie końcowym. Tylko w ten sposób można uzyskać 100-procentową pewność testowania.

Wraz ze wzrostem złożoności wbudowanych projektów wymagane są coraz bardziej wszechstronne zestawy narzędzi. Współpraca firm WITTENSTEIN i Lauterbach oraz obsługa TRACE32 jest odpowiedzią na takie właśnie zapotrzebowanie. SAFERTOS i TRACE32 doskonale współgrają w zakresie bezpieczeństwa w systemach krytycznych, które wymagają narzędzi umożliwiających inżynierom opracowanie stabilnych rozwiązań.

Oprogramowanie TRACE32 jest bezpłatnie dodawane do każdego debuggera firmy Lauterbach.

Podczas TEC WARSZAWA 2019 znaleźć nas można przy stoliku nr 135.

QUANTUM K.T.T. Sp. z o.o.

Zobacz również