Apem - przełączniki dla wymagających

| Technika

Francuska firma Apem jest jednym z europejskich liderów w produkcji wysokiej jakości przełączników. Słynie zwłaszcza z rozwiązań przemysłowych, ale także ściśle kieruje swoją produkcję ku wybranym niszom rynku. Produkcja Apem jest często dedykowana pod dany projekt. Dla komponentu dobierane są odpowiednie wysokojakościowe materiały czy konkretnej długości przewody ułatwiające montaż oraz serwis gotowych urządzeń. Producent stosuje w razie potrzeby również nadruki laserowe lub grawerowanie.

Apem - przełączniki dla wymagających

Wiele z produktów Apem jest dopracowywanych i kontrolowanych ręcznie, przełączniki niczym wysokiej klasy samochody są testowane na liniach produkcyjnych, aby osiągać najlepsze parametry żywotności. Przełączniki marki Apem spotyka się często w wymagających maszynach i urządzeniach, tam gdzie wysoka jakość i precyzja wykonania są szczególnie ważne np. w branży militarnej, medycznej, rolnictwie, robotyce czy sprzęcie audio high end.

Co charakteryzuje produkty Apem?

To w dużej mierze trwałość. Firma ma wiele produktów w ofercie, dla których trudno o odpowiednik równie dobry. Produkty odporne na wandalizm, szczelne, wykonane z najwyższej jakości metali i tworzyw sztucznych, kontakty cynowane, posrebrzane bądź powlekane złotem to tylko niektóre istotne cechy.

Apem, jako jeden z niewielu producentów w Europie, ma w ofercie przełączniki działające pod wodą w zupełnym zanurzeniu. Ponadto ma w swoim portfolio przełączniki w najwyższej klasie odporności mechanicznej IK10, jest jednym z liderów rynku wśród producentów przycisków antywandalowych. Ich niezawodność działania jest doceniana i poparta rekomendacjami wielu stałych użytkowników. Ważnym rynkiem operacyjnym jest z pewnością motoryzacja oraz zaawansowane projekty desek pulpitowych autobusów, ciężarówek, pojazdów specjalnych, maszyn i ciągników rolniczych a także aplikowanie tam indywidualnych, ale jednocześnie prostych w budowie oraz wysokiej jakości przełączników.

Potencjał produkcyjny

Apem ma swoje fabryki we Francji, Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Współpracuje także z podwykonawcami m.in. w Tunezji oraz Chinach (akcesoria z gumy). Sieć dystrybucji opiera się na ponad 130 oficjalnych partnerach rozlokowanych na 5 kontynentach.

Przełączniki powinny być zawsze odpowiednio dobierane do potrzeb aplikacji, to bardzo ważny warunek dla ich prawidłowej pracy. Eltronika, jako autoryzowany dystrybutor Apem w Polsce od dwudziestu lat, ma ogromne doświadczenie we wdrożeniach, służy wiedzą, pomocą techniczną oraz dostarcza bezpłatne próbki do prac projektowych i testów.

 

Paweł Leśniewski, Sales Manager

 

Eltronika Sp. z o.o.
www.eltronika.pl
biuro@eltronika.pl

Zobacz również