TME w czołówce firm pracujących z programem SAP

| Wydarzenia

System SAP ERP został ostatecznie wdrożony w TME 1 stycznia 2011 r. Od tego czasu TME z powodzeniem na nim pracuje i uruchamia kolejne systemy pokrewne. W ostatnim czasie wprowadziliśmy do niego kolejne usprawnienia.

TME w czołówce firm pracujących z programem SAP

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif";}

System SAP ERP został ostatecznie wdrożony w TME 1 stycznia 2011 r. Od tego czasu TME z powodzeniem na nim pracuje i uruchamia kolejne systemy pokrewne: SAP BW, SAP Portal, SAP CRM.  W ostatnim czasie wprowadziliśmy do niego kolejne usprawnienia: SAP HANA dla SAP BW oraz EHP6 dla SAP ERP.

TME jest jedyną firmą w Polsce i jedną z niewielu firm w Europie, która wykorzystuje SAP HANA jako silnik bazy danych do SAP BW. SAP HANA to innowacyjna technologia in-memory, która umożliwia przetwarzanie ogromnych ilości danych transakcyjnych w pamięci głównej serwera. Pozwala to na uzyskanie natychmiastowych wyników nawet najbardziej złożonych analiz. Ponieważ technologia in-memory umożliwia dostęp do danych bezpośrednio z pamięci, wyniki zapytań uzyskuje się znacznie szybciej niż w przypadku tradycyjnych hurtowni danych.

Posiadaniem SAP EHP6 może pochwalić się zaledwie kilka firm w Polsce. SAP EHP6 jest  najnowszą wersją uaktualnień funkcji biznesowych i możliwości oferowanych przez SAP, które mogą zostać aktywowane w dowolnym czasie. Wprowadzanie funkcjonalności oferowanych przez SAP EHP6 można przyrównać niemal do początkowego wdrażania SAP, ponieważ wszystkie procesy trzeba było od nowa przetestować. Całość prac została wykonana przez pracowników TME z niewielką pomocą konsultantów zewnętrznych.

Dokonania TME w dziedzinie wdrażania nowych funkcjonalności SAP zostały zaprezentowane przez Prezesa firmy, Zbigniewa Kuczyńskiego, na konferencji SAP Forum Polska. Konferencja odbyła się w dniach 23-24 maja w Sopocie. Jej uczestnicy brali udział w wykładach i warsztatach, dających wiedzę na temat tego, jak nowe technologie wspomagają wprowadzanie innowacji w organizacjach. Firmy i organizacje, korzystające na co dzień z SAP, dzieliły się doświadczeniami i korzyściami biznesowymi płynącymi z używania tego systemu. Prezentacja przygotowana przez Zbigniewa Kuczyńskiego cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony uczestników SAP Forum.