Zehnder ComfoBox – produkt przyszłości

| Promocje

Zehnder ComfoBox to nowoczesna centrala, zapewniająca w domu jednorodzinnym ogrzewanie, wentylację, chłodzenie i podgrzewanie wody. Ta zaawansowana technologicznie jednostka została wyróżniona dwiema prestiżowymi nagrodami podczas Targów INSTALACJE 2010. Doceniono jej energooszczędność, wydajność oraz komfort użytkowania.

Zehnder ComfoBox – produkt przyszłości

Firma Zehnder zdobyła za centralę energetyczną ComfoBox Złoty Medal Targów Poznańskich. Nagroda przyznawana jest za najlepszy produkt wystawiany podczas targów  INSTALACJE, które są najbardziej renomowanym wydarzeniem dla sektora instalacyjnego w Polsce. Ponadto kompaktowa centrala została wyróżniona przez miesięcznik Rynek Instalacyjny nagrodą „Lider Instalacji”. Konkurs ma na celu m.in. promocję nowoczesnych, oryginalnych rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych oraz podkreślenie jakości i bezpieczeństwa wyrobu. Centralę ComfoBox doceniono w kategorii ciepłownictwo, ogrzewanie oraz energooszczędność.

Komfortowa centrala energetyczna Zehnder ComfoBox składa się przede wszystkim z dwóch głównych komponentów: wysokowydajnej centrali rekuperacyjnej Zehnder ComfoAir 550 oraz solankowo-wodnej pompy ciepła. Centrala rekuperacyjna odzyskuje do 95% ciepła z odprowadzanego powietrza przekazując je do powietrza świeżego. Nie tylko zapewnia dopływ czystego powietrza, ale także odprowadza zapachy kuchenne, dym i wilgoć. Pompa ciepła wykorzystuje do ogrzewania pomieszczeń i podgrzewania wody użytkowej energię geotermalną. Zimą ogrzewa wnętrze domu, latem natomiast umożliwia jego schładzanie. Centrala ComfoBox jest łatwa w montażu, a skryte za estetyczną obudową: centrala rekuperacyjna i pompa ciepła są dostępne od frontu oraz proste w obsłudze i konserwacji. Zintegrowany z centralą naścienny panel sterujący z przejrzystym menu w języku polskim pozwala na bezproblemowe sterowanie urządzeniem oraz ustawienie odpowiedniego trybu pracy.