Elproma Elektronika - dystrybutor i producent

| Automaticon 2013

Elproma Elektronika istnieje od 1992 roku i jest głównym dostawcą przełączników i złączy na rynku polskim, a od 10 lat jest producentem urządzeń do bezprzewodo wej transmisji danych GPRS/GSM. Elproma dysponuje ofertą pozwalającą swobodnie dopasować wybrane elementy do potrzeb projektu, oszczędzając tym samym licznych kłopotów z adaptowaniem rozwiązań do tego, co oferuje powszechnie rynek azjatyckich podzespołów w Polsce.

Elproma Elektronika - dystrybutor i producent

W zakresie komponentów mamy szeroką i ciekawą ofertę zarówno przycisków i przełączników jak również złączy, buzerów i modułów do bezprzewodowej transmisji danych.

Podzespoły elektroniczne

Szczególnie ważną dla polskich producentów grupą przełączników są elementy firmy Carling. Idealnie sprawują się w każdych warunkach. Doskonale znana na rynku polskim seria Contura V z powodzeniem znajduje zastosowanie na łodziach motorowych, w pojazdach specjalistycznych oraz w autobusach.

Różnorodność funkcji, podświetlenia i kolorów kapturków, odporność na czynniki zewnętrzne sprawiają, że przełączniki Carling sprawdzają się tam gdzie liczy się niezawodność oraz skuteczność. Na szczególną uwagę zasługuje również grupa miniaturowych przycisków duńskiej firmy Mec. Są one niezwykle trwałe, mające klasę szczelności IP67, a ich żywotność wynosi aż 10 mln cykli przełączeń!

Dostępność wielu wersji z różnymi kształtami przycisków daje konstruktorom i projektantom możliwość wykonania niezwykle estetycznego interfejsu użytkownika oraz obudowy, co zresztą co raz częściej staje się kluczowe w projekcie. Jedynym ograniczeniem jest tu tyl ko wyobraźnia projektanta.

Obecnie przyciski dostępne są w wielu opcjach podświetlenia LED, a dzięki dwukolorowej diodzie LED, inżynierowie będą mieli jeszcze większe możliwości, aby stworzyć przyjazne i wysoce zintegrowane panele przednie urządzeń. Ciekawymi pod względem funkcjonalności rozwiązaniami w rodzinie przycisków MEC mogą być także gotowe moduły Navimec oraz Controlmec, służące do sterowania urządzeniem za pomocą funkcji kierunku.

Moduł Navimec składa się z 5 przełączników i klawiszy dostępnych w dowolnej konfiguracji kolorystycznej, jak również w wersji podświetlanej co tworzy wysoce estetyczny wygląd. Dla projektantów i konstruktorów otwiera to nowe i wcześniej niewyobrażalne możliwości. Controlmec to z kolei nowa wersja modułu będącego rozszerzeniem systemu Navimec, przeznaczona do zastosowań zewnętrznych.

Atutem tego modułu jest jego wodo- i pyłoszczelność, co tworzy go bardzo atrakcyjnym w szerokiej gamie zastosowań. Zaawansowana technika uszczelnienia wykorzystywana jest w celu zapewnienia maksymalnej niezawodności, nawet w najbardziej wymagających aplikacjach.

Firma MEC wprowadziła również przycisk zoptymalizowany do pracy pod folią z możliwością podświetlenia aż czterema diodami LED montowanymi bezpośrednio na płytce PCB. Ze względu na dużą powierzchnię kapsułki, a co za tym idzie dużą powierzchnię nacisku, idealnie nadaje się do urządzeń, w których klawiatura foliowa jest bardzo często używana.

FoilMec stanowi świetną alternatywę dla klawiatur membranowych. Produkty firmy MEC dzięki swojej jakości i różnorodności zapewniają nieograniczone pole manewru dla inżynierów. Wszystkie przełączniki mają budowę modułową i zostały zaprojektowane tak aby móc je dopasować do różnego rodzaju aplikacji.

Moduły do bezprzewodowej transmisji danych

W dziale M2M zajmujemy się dystrybucją modułów GSM/GPRS następujących firm: Telit (moduły GSM, GPRS, Edge, 3G, LTE, CDMA, GPS, Glonass, ZigBee, M_BUS, Short Range) Septentrio oraz OriginGPS, Bluegiga (moduły Bluetooth oraz WiFi). Wraz ze zdobywaną na tym polu wiedzą i doświadczeniem udostępniliśmy naszym klientom możliwość skorzystania z naszych usług w dziedzinie projektowania HW/SW oraz możliwości wykonania prototypów.

W znacznym stopniu zwiększyło to atrakcyjność naszej oferty oraz zdecydowanie ułatwiło naszym klientom proces wdrożenia. Zainwestowaliśmy w nowoczesny sprzęt do prototypowania m.in. ploter LPKF, nowej generacji stację lutowniczą oraz drukarkę 3D. Nasi klienci uzyskali nieodpłatny dostęp do usług, które do tej pory często były przeszkodą w podjęciu decyzji o przeprojektowaniu własnych urządzeń i systemów.

Elproma zatrudnia wykwalifikowanych pracowników i inżynierów wspierających obsługę klienta. Prowadzi własną pomoc techniczną dla oferowanych komponentów. Handlowcy i inżynierowie aplikacyjni spotykają się ze swoimi klientami i są do ich ciągłej dyspozycji. Tworzymy zgrany zespół młodych i ambitnych ludzi.

W naszych dążeniach staramy się być najlepszym zespołem specjalistów zorientowanym na nowe wyzwania. Dzięki tym wszystkim działaniom wyznaczyliśmy nowe standardy obsługi klienta, które stawiają naszą firmę w światowej czołówce firm dostarczających rozwiązania M2M.

Elproma
www.elproma.com.pl