Zasilanie / Produkty

Dwufazowy stopień mocy o szczytowym prądzie wyjściowym do 140 A do regulatorów VRM
Źródła zasilania

Dwufazowy stopień mocy o szczytowym prądzie wyjściowym do 140 A do regulatorów VRM

60-watowe konwertery DC-DC o dużej gęstości mocy do zastosowań w aparaturze medycznej
Źródła zasilania
60-watowe konwertery DC-DC o dużej gęstości mocy do zastosowań w aparaturze medycznej
Firma Recom rozszerza ofertę konwerterów DC-DC do aparatury medycznej. Nowa seria REM60-W obejmuje konwertery 60-watowe o dużej gęstości mocy, przeznaczone do montażu na płytkach drukowanych. Ich wymiary wynoszą 57,9 x 36,8 x 12,7 mm. Dostępne są warianty o dwóch zakresach napięcia wejściowego: 9...36 VDC i 18...75 VDC z pojedynczym lub asymetrycznym wyjściem 5, 5,1, 12, 15, 24, ±12 i ±15 V. Dzięki dużej sprawności, przekraczającej 90%, mogą pracować z pełną mocą wyjściową w temperaturze otoczenia do +83°C przy zapewnieniu przepływu powietrza 2 m/s. Maksymalna dopuszczalna temperatura pracy wynosi +105°C.
Regulatory LDO o poborze prądu 1 µA i szerokim zakresie napięcia wejściowego od 4 do 36 VDC
Podzespoły półprzewodnikowe
Regulatory LDO o poborze prądu 1 µA i szerokim zakresie napięcia wejściowego od 4 do 36 VDC
Toshiba Electronics Europe wprowadza na rynek trzy pierwsze regulatory LDO nowej serii TCR1HF, wyróżniające się energooszczędną pracą i szerokim zakresem napięcia wejściowego od 4 do 36 VDC. TCR1HF18B, TCR1HF33B i TCR1HF50B zawierają pojedyncze wyjście o ustalonym fabrycznie napięciu odpowiednio 1,8, 3,3 i 5,0 V, stabilizowanym z dokładnością ±1%. Pobierają jedynie 1 µA prądu w stanie spoczynkowym. Mogą oddawać do obciążenia maksymalny prąd 150 mA w szerokim zakresie temperatury pracy od -40 do +125°C. Ich dodatkową zaletą jest krótki czas odpowiedzi impulsowej, zapewniający minimalne przepięcia, wynoszące -60 mV/+50 mV dla VOUT=3,3 V / IOUT=0...10 mA. Standardowym wyposażeniem jest zabezpieczenie nadprądowe i termiczne oraz ogranicznik prądu rozruchowego.
40-watowe konwertery DC-DC o ultra-szerokim zakresie napięcia wejściowego 9...75 V i 14...160 V
Źródła zasilania
40-watowe konwertery DC-DC o ultra-szerokim zakresie napięcia wejściowego 9...75 V i 14...160 V
Do oferty konwerterów DC-DC firmy P-Duke wchodzi nowa seria konwerterów RED40U do montażu przewlekanego, wyróżniających się ultra-szerokim zakresem napięcia wejściowego, pozwalającym na zastosowania w taborze kolejowym i przemyśle. Są one produkowane w obudowach o standardowych wymiarach 2" x 1". Oferta obejmuje modele o zakresie napięcia wejściowego 8:1 (9...75 V) i 12:1 (14...160 V) oraz o napięciach wyjściowych 5, 5,1, 12, 15, 24, ±12 i ±15 VDC. Spełniają one wymogi norm EN 50155 i EN 45545-2 w zakresie zgodności ze standardami kolejowymi oraz UL 62368-1 w zakresie bezpieczeństwa użytkowania. Zawierają zabezpieczenie nadprądowe, zwarciowe, nadnapięciowe, podnapięciowe i termiczne. Pod względem odporności na udary i wibracje spełniają wymogi norm EN 61373 i MIL-STD-810F.
60-watowe izolowane konwertery DC-DC o wymiarach 50,8 x 25,4 x 11,8 mm
Źródła zasilania
60-watowe izolowane konwertery DC-DC o wymiarach 50,8 x 25,4 x 11,8 mm
Firma CUI wprowadza do sprzedaży serię 60-watowych, izolowanych konwerterów DC-DC o sprawności sięgającej 93%, zamykanych w obudowach DIP-6 o wymiarach 50,8 x 25,4 x 11,8 mm. Mogą one znaleźć zastosowanie w aparaturze pomiarowej, aplikacjach przemysłowych i telekomunikacji. Zawierają zabezpieczenie nadprądowe, podnapięciowe, nadnapięciowe i zwarciowe. Zapewniają izolację do 1500 VDC między wejściem i wyjściem. Są odporne na przepięcia do 50 VDC (1 s) oraz wyładowania ESD do ±6 kV, przenoszone przez dotyk i do ±8 kV, przenoszone przez powietrze.
80-watowe zasilacze sieciowe formatu 4" x 2" z chłodzeniem pasywnym
Źródła zasilania
80-watowe zasilacze sieciowe formatu 4" x 2" z chłodzeniem pasywnym
Bicker Elektronik rozszerza rodzinę impulsowych zasilaczy sieciowych BEO o mocy 80 W o dwa nowe modele: BEO-0812 z wyjściem 12 V i BEO-0824 z wyjściem 24 V. Są to zasilacze formatu 4" x 2", chłodzone pasywnie. Przy chłodzeniu wymuszonym obiegiem powietrza mogą dostarczyć do obciążenia moc sięgającą nawet 150 W. Do ich zalet należy też duża sprawność (do 91%) i mały pobór mocy w trybie standby, nieprzekraczający 0,48 W. Oba modele akceptują napięcie wejściowe z uniwersalnego zakresu od 90 do 264 VAC. Zawierają układ korekcji PFC. Uzyskały certyfikat IEC/EN/UL62368-1 w zakresie bezpieczeństwa użytkowania oraz spełniają wymogi normy EN55032 class B w zakresie kompatybilności EMC. Ich zakres dopuszczalnej temperatury pracy rozciąga się od -20 do +70°C.
Konwerter DC-DC BMR492 formatu eighth-brick o zakresie napięcia wejściowego 36...75 V
Źródła zasilania
Konwerter DC-DC BMR492 formatu eighth-brick o zakresie napięcia wejściowego 36...75 V
Do serii popularnych konwerterów DC-DC BMR492 firmy Flex Power Modules wchodzi nowy model BMR4920311/011 o "telekomunikacyjnym" zakresie napięcia wejściowego od 36 do 75 V. Jest to konwerter formatu eighth-brick (58,4 x 22,7 x 12,7 mm), przystosowany do montażu przewlekanego, zapewniający izolację do 2250 V i sprawność sięgającą 96% przy połowie obciążenia. Zawiera pojedyncze wyjście o wydajności prądowej 42 A i napięciu nominalnym 12 V z możliwością dostrajania w zakresie 8...13,2 V. Do standardowego wyposażenia należy zabezpieczenie zwarciowe, nadnapięciowe, podnapięciowe i termiczne, natomiast opcjonalny interfejs PMBus umożliwia monitorowanie i programowanie parametrów pracy.
Zasilacze sieciowe 500 W rozmiaru full-brick do pracy w trudnych warunkach środowiskowych
Źródła zasilania
Zasilacze sieciowe 500 W rozmiaru full-brick do pracy w trudnych warunkach środowiskowych
500-watowe zasilacze sieciowe TBF500 firmy P-Duke zostały zaprojektowane do pracy w trudnych warunkach środowiskowych, m.in. w automatyce przemysłowej, aplikacjach wojskowych, robotyce i telekomunikacji. Są to zasilacze formatu full-brick, charakteryzujące się sprawnością sięgającą 93%. Mogą być montowane na panelach lub obudowach urządzeń i chłodzone dodatkowo za pomocą opcjonalnego radiatora. Pracują w zakresie temperatury otoczenia od -40 do +105°C.
8-amperowy konwerter DC-DC buck o wymiarach 3 x 2 x 0,8 mm
Źródła zasilania
8-amperowy konwerter DC-DC buck o wymiarach 3 x 2 x 0,8 mm
AP62800 to 8-amperowy konwerter DC-DC buck, zamykany w obudowie V-QFN2030-12 o wymiarach 3 x 2 x 0,8 mm. Dzięki trybowi sterowania COT (constant on-time), charakteryzuje się on szybką odpowiedzią impulsową i prostym układem stabilizacji pętli sprzężenia zwrotnego, pozwalającym ograniczyć do minimum liczbę elementów współpracujących. Pracuje z napięciem wejściowym z zakresu od 4,5 do 17 V i może generować napięcie wyjściowe już od 0,6 V. Umożliwia programowanie częstotliwości pracy na jednej z trzech predefiniowanych wartości: 400, 800 lub 1200 kHz.
Konwertery DC-DC z wejściem 36...160 V do zastosowań w przemyśle i transporcie kolejowym
Źródła zasilania
Konwertery DC-DC z wejściem 36...160 V do zastosowań w przemyśle i transporcie kolejowym
Recom powiększa ofertę konwerterów DC-DC o szerokim zakresie napięcia wejściowego. Najnowsza seria RPxx-RAW obejmuje konwertery o mocy znamionowej 3 W (RP03-RAW), 6 W (RP06-RAW) i 10 W (RP10-RAW), zamykane w obudowach DIP24 o wymiarach 31,8 x 20,3 x 10,6 mm. Akceptują one napięcie wejściowe z zakresu od 36 do 160 V, co poza kolejnictwem pozwala też na zastosowania w wózkach widłowych, czujnikach IoT i systemach zarządzania akumulatorami. Są odporne na przepięcia do 200 V @ 1 s i zapewniają wzmocnioną izolację do 3 kVAC. Występują w wersjach z wyjściem asymetrycznym 3,3, 5, 12, 15 i 24 V oraz z wyjściem symetrycznym ±5, ±12 i ±15 V.

Zobaczyć obiekt oczami radaru, czyli dlaczego potrzebujemy laboratorium do pomiarów RCS?

Radar postrzega świat inaczej niż człowiek. Zamiast obrazu tworzonego przez światło widzialne rejestruje echo wysłanej fali elektromagnetycznej. Na odpowiedź radarową obiektu wpływają nie tylko jego rozmiary, lecz także kształt, zastosowane materiały, częstotliwość oraz kierunek obserwacji. Dlatego dwa przedmioty o podobnych wymiarach mogą być dla radaru widoczne zupełnie inaczej. Jak zatem sprawdzić, co radar rzeczywiście "widzi"? Służą temu pomiary RCS, prowadzone między innymi w specjalistycznych laboratoriach, które zapewniają kontrolowane i powtarzalne warunki oraz umożliwiają uzyskanie dokładności wymaganej w danym zastosowaniu.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów