SunPower podpisał umowę o dostawach paneli słonecznych z Toshibą

Toshiba zamówi w 2010 r. od amerykańskiego producenta SunPower panele fotowoltaiczne o wydajności 32MW. Panele SunPower będą dostępne w ofercie Toshiby w Japonii już od kwietnia br. i będą przeznaczone do instalacji w domach jednorodzinnych. Oprócz wysokiej wydajności i niezawodności, panele słoneczne firmy oferują możliwość instalacji na bardzo niewielkiej przestrzeni, co wychodzi naprzeciw wymogom japońskich klientów.

Posłuchaj
00:00

 

W 2009 r. SunPower niemal podwoił z roku na rok produkcję ogniw słonecznych, osiągając wydajność 400MW. W bieżącym roku firma zakłada dalszy rozwój, w tym wykorzystanie nowych ośrodków produkcyjnych w Malezji, USA i Europie. W lutym br. SunPower dokonał zakupu włoskiego producenta energii słonecznej, SunRay Renewable Energy, za kwotę 277 mln dol.

Powiązane treści
Toshiba przechodzi na produkcję kontraktową
Toshiba zamyka w Japonii fabrykę 200mm
Rekordowe wydatki na produkcję fotoogniw
Fujitsu i Toshiba łączą biznes telefonów komórkowych
Toshiba buduje nową fabrykę układów NAND
Toshiba zyskuje na poprawie w branży NAND
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Projektowanie i badania
SPIE umacnia pozycję w Europie Środkowej dzięki akwizycji czeskiej firmy BLOCK Group
Optoelektronika
W stronę bezpieczeństwa, energooszczędności i koncepcji "smart spaces" - Lena Lighting zmodernizuje oświetlenie w gminie Łęczna
Projektowanie i badania
Optymalizacja procesów projektowych dzięki szablonom w Altium Designer - webinar
Zasilanie
Recykling akumulatorów litowo-jonowych
Pomiary
Wielofunkcyjny miernik parametrów sieci RMM-483-10-R jako element systemów zarządzania energią
Projektowanie i badania
Creotech Instruments z historycznym rekordem w 2025 roku: 370% wzrostu przychodów i przełomowe misje kosmiczne
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Kwiecień 2026
Targi krajowe
Targi Euro Target Show 2026
Magazyn
Marzec 2026

Jak kompensować moc bierną w małej firmie, by płacić mniej za energię bierną?

Z reguły małej firmy nie stać na zakup automatycznego kompensatora mocy biernej. Niemniej, sytuacja nie jest bez wyjścia i w tym artykule na prostym przykładzie pokazane zostało podejście do rozwiązania problemu mocy biernej.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów