Targi ON/OFF

W dniach 22-24 października 2010 r. w hali Expo XXI w Warszawie odbyły się targi ON/OFF zorganizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Ponieważ w zamierzeniu impreza miała prezentować nowoczesną elektronikę użytkową, postanowiliśmy sprawdzić, czy na targach znalazło się coś interesującego dla osób zawodowo zajmujących się tą dziedziną techniki.

Posłuchaj
00:00

W praktyce targi skoncentrowały się na przemyśle rozrywkowym, a przede wszystkim na grach komputerowych. Przypominały nieco organizowaną niegdyś w Warszawie Gambleriadę, a po części Komputer Expo. Na targach pojawili się producenci różnego rodzaju sprzętu komputerowego, multimedialnego, sieciowego, audio i RTV, ale zdecydowanie największą popularnością cieszyły się stoiska z grami. Nie ma się co dziwić, średnia wieku zwiedzających wynosiła nie więcej niż 20 lat.

Widać też, że właśnie na takich gości nastawieni byli wystawcy - przygotowali bowiem szereg konkursów, które skierowane były raczej do młodej publiczności. Według oficjalnych informacji, w spotkaniu uczestniczyło 5250 lub 8500 osób (niezależnie podano dwie liczby). To zdecydowanie największe targi elektroniki użytkowej w Polsce, ale trudno porównywać je do jakiejkolwiek konkurencji. Trudno też postrzegać tę imprezę jako miejsce mogące skupić profesjonalistów, bo targi od początku nastawiły się raczej na użytkowników elektroniki konsumenckiej.

Marcin Karbowniczek

Powiązane treści
Targi Elektroniki Użytkowej CES 2011
ELEKTROTECHNIKA 2011 - Międzynardowe Targi Sprzętu Elektrycznego i Systemów Zabezpieczeń
AUTOMA 2011 - Międzynarodowe Targi Robotyki, Automatyki i Aparatury Kontrolno-Pomiarowej
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów