Nowe kondensatory AVX w ofercie Farnella

Farnell wprowadził do swojej oferty nową serię kondensatorów polimerowo-tantalowych w wersji do montażu powierzchniowego firmy AVX. Elementy te zdobyły branżową nagrodę Elektra 2010 za swoją innowacyjność w zakresie rozwiązania pojedynczej okładki anody w serii TCJ i za konstrukcję okładki wieloanodowej kondensatora z serii TCM. Nowe podzespoły poszerzają dotychczasową bogatą ofertę podzespołów AVX, znajdującą się w magazynie Farnell, obejmującą rezystory, kondensatory, rezonatory i oscylatory kwarcowe oraz złącza.

Posłuchaj
00:00

Nowe kondensatory polimerowo-tantalowe to jedne z pierwszych na rynku produktów zapewniających najwyższe napięcie pracy dla tego typu elementów wynoszące 50V i najmniejszą zastępczą rezystancję szeregową ESR, która została obniżona do 25mΩ.

Dzięki temu elementy te zdolne są przenosić impulsowy prąd o dużym natężeniu i zapewniają najlepszą w swojej klasie stabilność w funkcji temperatury i przyłożonego napięcia. Ich wyróżnikiem jest ponadto doskonała jakość, która w połączeniu z niską wysokością obudowy wynoszącą tylko 2,6mm, istotnie mniejszą niż dla równoważnych kondensatorów elektrolitycznych, pozwala wykorzystać je w wielu nowych urządzeniach elektronicznych.

"Jesteśmy zaszczyceni mogąc zaoferować naszym klientom inżynierom te nowe elementy po to, aby poznali ich innowacyjne możliwości”, powiedział Andy Brook, menadżer produktów pasywnych i elementów zabezpieczających w firmie Farnell. „Istotna rola i wysokie znaczenie dla nas nowej rodziny kondensatorów polimerowo-tantalowych firmy AVX została już pokreślona poprzez prestiżową nagrodę Produktu Roku w kategorii elementów pasywnych i elektromechanicznych w branżowym konkursie Elektra Awards".

Powiązane treści
Farnell uruchomił platformę element14 knode
Robert Rospędzihowski awansował
Farnell jako pierwsza firma w Europie wprowadziła do oferty serię miniaturowych złączy silnoprądowych firmy Molex
Farnell - szeroka oferta przekaźników wiodących producentów
Rozmowa z Anetą Grabowską, dyrektorem regionalnym Farnell na Polskę i Kraje Bałtyckie
Kolejna nagroda dla firmy Farnell za biodegradowalne opakowania
Analogowe podzespoły Microchipa w ofercie Farnella
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Mikrokontrolery i IoT
Rekordowa transakcja w branży komputerów kwantowych
Mikrokontrolery i IoT
10 miliardów chipów z Integrity Guard Infineona
Optoelektronika
HIKMICRO SuperScene – przełom w termowizji AI dla inspekcji budynków, rozdzielnic i PCB
Produkcja elektroniki
AMD na fali wzrostowej - rekordowy udział w przychodach z serwerów
Aktualności
Digitalizacja pola walki postępuje
Komponenty
„Superczipy” Nvidii napędzają najszybszy superkomputer w Europie
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025
Magazyn
Maj 2025
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów