Farnell - szeroka oferta przekaźników wiodących producentów

| Prezentacje firmowe

Oferta przekaźników elektromagnetycznych firmy Farnell obejmuje ponad 2900 różnych produktów pochodzących od więcej niż 40 wiodących światowych producentów tych elementów, jak na przykład Tyco Electronics, Omron OCB, Finder i Panasonic. Farnell jest ponadto wyłącznym dystrybutorem produktów marki Multicomp, która skupia się na dostarczaniu przekaźników wysokiej jakości w korzystnej cenie.

Farnell - szeroka oferta przekaźników wiodących producentów

Tak szeroka oferta powoduje, że klienci mogą znaleźć u nas praktycznie każdy typ przekaźnika, niemniej największą grupę produktów tworzą elementy zdolne do przełączania sygnałów elektrycznych o średnim i dużym poziomie mocy. Używane są one do sterowania sygnałami zasilającymi i wykonawczymi w obwodach elektrycznych wielu popularnych urządzeń sterujących, elektrotechnicznych, motoryzacyjnych, w sprzęcie AGD i podobnych aplikacjach. Ta grupa produktów liczy około 1100 różnych typów, z których większość pochodzi od Tyco Electronics.

Do zastosowań, w których przekaźniki wykorzystywane są do przełączania sygnałów małej mocy, szeroka oferta Farnella zbudowana jest na bazie komponentów pochodzących z Omron OCB. Poza przekaźnikami ukierunkowanymi na zastosowania w elektronice, Farnell ma również wiele elementów przeznaczonych do aplikacji przemysłowych. Do tej grupy zaliczają się przekaźniki bezpieczeństwa przeznaczone do wyłączania urządzeń i maszyn w sytuacjach, gdyby ich działanie mogło spowodować zagrożenie. Są to też przekaźniki przeznaczone do montażu głównie w podstawkach.

Dużą grupę produktów tworzą też przekaźniki dla motoryzacji, a więc takie, które są zdolne do przełączania dużych prądów przy niskich napięciach i charakteryzują się wysoką niezawodnością działania. Elementy dla motoryzacji przeznaczone są do montażu na płytce drukowanej (np. w alarmach, sterownikach), w podstawkach lub są wykonywane z końcówkami pozwalającymi na podłączenie zacisków konektorowych. Elementy z tej grupy, a więc motoryzacyjnej i bezpieczeństwa, pochodzą od Tyco Electronics.

Kolejną wyróżniającą się grupą wyrobów są przekaźniki interfejsowe. Elementy te produkowane są w wielu obudowach, w tym także do montażu na szynie DIN. Stosuje się go w celu dopasowania różnych poziomów sygnałów napięciowych pomiędzy urządzeniami i blokami funkcjonalnymi, takimi jak sterowniki, styczniki, silniki. Zaletą tych elementów jest to, że mogą być szybko wymieniane bez konieczności dokonywania zmian w okablowaniu gniazda i są produkowane w wąskich obudowach zajmujących niewiele miejsca i pozwalających umieścić obok siebie wiele elementów.

Dostawcą przekaźników interfejsowych jest Finder. Uzupełnieniem szerokiej oferty tradycyjnych przekaźników elektromagnetycznych są elementy półprzewodnikowe SSR (Solid State Relays) wyróżniające się brakiem ruchomych elementów mechanicznych i tym samym wyjątkowo długą żywotnością. W ofercie firmy Farnell dostawcą tych elementów jest firma Crydom, uważana za globalnego eksperta w zakresie tej technologii.

Przekaźniki Crydom są dostępne w wersjach do montażu na płytce drukowanej i szynie DIN oraz w tradycyjnych obudowach prostopadłościennych montowanych do chassis z wyprowadzeniami śrubowymi u góry. Ostatnią grupą produktów są przekaźniki kontaktronowe, szybsze w działaniu od zwykłych wersji i charakteryzujące się dobrymi parametrami styku, jednak niepozwalające na przełączanie sygnałów o dużych mocach. Kontaktrony znakomicie nadają się do przełączania sygnałów w aparaturze pomiarowej, elektronice medycznej, telekomunikacji.

Farnell
www.farnell.com/pl

Zobacz również