Farnell - szeroka oferta przekaźników wiodących producentów

| Prezentacje firmowe Artykuły

Oferta przekaźników elektromagnetycznych firmy Farnell obejmuje ponad 2900 różnych produktów pochodzących od więcej niż 40 wiodących światowych producentów tych elementów, jak na przykład Tyco Electronics, Omron OCB, Finder i Panasonic. Farnell jest ponadto wyłącznym dystrybutorem produktów marki Multicomp, która skupia się na dostarczaniu przekaźników wysokiej jakości w korzystnej cenie.

Farnell - szeroka oferta przekaźników wiodących producentów

Tak szeroka oferta powoduje, że klienci mogą znaleźć u nas praktycznie każdy typ przekaźnika, niemniej największą grupę produktów tworzą elementy zdolne do przełączania sygnałów elektrycznych o średnim i dużym poziomie mocy. Używane są one do sterowania sygnałami zasilającymi i wykonawczymi w obwodach elektrycznych wielu popularnych urządzeń sterujących, elektrotechnicznych, motoryzacyjnych, w sprzęcie AGD i podobnych aplikacjach. Ta grupa produktów liczy około 1100 różnych typów, z których większość pochodzi od Tyco Electronics.

Do zastosowań, w których przekaźniki wykorzystywane są do przełączania sygnałów małej mocy, szeroka oferta Farnella zbudowana jest na bazie komponentów pochodzących z Omron OCB. Poza przekaźnikami ukierunkowanymi na zastosowania w elektronice, Farnell ma również wiele elementów przeznaczonych do aplikacji przemysłowych. Do tej grupy zaliczają się przekaźniki bezpieczeństwa przeznaczone do wyłączania urządzeń i maszyn w sytuacjach, gdyby ich działanie mogło spowodować zagrożenie. Są to też przekaźniki przeznaczone do montażu głównie w podstawkach.

Dużą grupę produktów tworzą też przekaźniki dla motoryzacji, a więc takie, które są zdolne do przełączania dużych prądów przy niskich napięciach i charakteryzują się wysoką niezawodnością działania. Elementy dla motoryzacji przeznaczone są do montażu na płytce drukowanej (np. w alarmach, sterownikach), w podstawkach lub są wykonywane z końcówkami pozwalającymi na podłączenie zacisków konektorowych. Elementy z tej grupy, a więc motoryzacyjnej i bezpieczeństwa, pochodzą od Tyco Electronics.

Kolejną wyróżniającą się grupą wyrobów są przekaźniki interfejsowe. Elementy te produkowane są w wielu obudowach, w tym także do montażu na szynie DIN. Stosuje się go w celu dopasowania różnych poziomów sygnałów napięciowych pomiędzy urządzeniami i blokami funkcjonalnymi, takimi jak sterowniki, styczniki, silniki. Zaletą tych elementów jest to, że mogą być szybko wymieniane bez konieczności dokonywania zmian w okablowaniu gniazda i są produkowane w wąskich obudowach zajmujących niewiele miejsca i pozwalających umieścić obok siebie wiele elementów.

Dostawcą przekaźników interfejsowych jest Finder. Uzupełnieniem szerokiej oferty tradycyjnych przekaźników elektromagnetycznych są elementy półprzewodnikowe SSR (Solid State Relays) wyróżniające się brakiem ruchomych elementów mechanicznych i tym samym wyjątkowo długą żywotnością. W ofercie firmy Farnell dostawcą tych elementów jest firma Crydom, uważana za globalnego eksperta w zakresie tej technologii.

Przekaźniki Crydom są dostępne w wersjach do montażu na płytce drukowanej i szynie DIN oraz w tradycyjnych obudowach prostopadłościennych montowanych do chassis z wyprowadzeniami śrubowymi u góry. Ostatnią grupą produktów są przekaźniki kontaktronowe, szybsze w działaniu od zwykłych wersji i charakteryzujące się dobrymi parametrami styku, jednak niepozwalające na przełączanie sygnałów o dużych mocach. Kontaktrony znakomicie nadają się do przełączania sygnałów w aparaturze pomiarowej, elektronice medycznej, telekomunikacji.

Farnell
www.farnell.com/pl