Portal element14 umożliwia projektantom elektroniki współpracę online za pomocą blogów "Do It Together"

| Gospodarka Artykuły

element14, portal grupujący wokół siebie społeczność inżynierów elektroników, projektantów i entuzjastów elektroniki, powołał do życia nowe blogi o nazwie "Do It Together” – zróbmy to razem. Dają one możliwość dzielenia się nowościami, informacjami oraz opiniami przez znane osobistości z przemysłu elektronicznego i cenionych w branży specjalistów, co w konsekwencji powinno zacieśnić relacje pomiędzy użytkownikami tej społeczności.

Portal element14 umożliwia projektantom elektroniki współpracę online za pomocą blogów "Do It Together"

Znane autorytety z branży elektroniki Dave Young i Charles J. Gervasi dołączyli do grupy blogerów dzielących się swoją wiedzą na temat elektroniki i pomagających rozwijać współpracę pomiędzy użytkownikami portalu.

„Dla wielu inżynierów elektronika jest pasją, którą chcą się oni dzielić z innymi i element14 jest miejscem, gdzie taka społeczność indywidualistów i specjalistów ma szansę znaleźć audytorium”, powiedziała Alisha Mowbray, wiceprezes marketingu element14. „Interaktywne blogi Do It Together są łącznikiem pomiędzy profesjonalistami pracującymi w przemyśle elektronicznym oraz innymi osobami również interesującymi się tą dziedziną i pozwalają na wymianę pomysłów, dzielenie się koncepcjami trendami i ideami. Wymiana informacji z innymi specjalistami jest też znakomitym sposób na poprawę jakości i wydajności swojej pracy i skrócenie cyklu projektowania”.

Blogi „Do It Together” na portalu element14 pozwalają użytkownikom na wymianę pomysłów, współpracę inicjowanie dyskusji oraz na wymianę poglądów. Zostały one pogrupowane tematycznie zgodnie z popularnymi inżynierskimi specjalnościami, takimi jak platformy open source, projektowanie układów elektronicznych i płytek drukowanych, roboty, tworzenie oprogramowania oraz zieloną elektronikę. W niedługim czasie lista bloggerów poszerzy się o nowych specjalistów z różnych rejonów świata.

  • Dave Young: współzałożyciel BlueStamp Engineering, wielokierunkowego programu edukacyjnego dla studentów, inżynierów elektryków i entuzjastów techniki kosmicznej, skupiającego się na wspólnej realizacji projektów. Young konstruował wszystko: od układów audio, po układy zasilane energią wolnodostępną. Jest także zaangażowany w organizację non-profit RePlay for Kids, zajmującą się modernizacją zabawek dla dzieci pod kątem wykorzystania ich przez osoby z ograniczeniami ruchu.
  • Charles J. Gervasi: W ciągu 10 lat działalności zawodowej stał się cenionym specjalistą zajmującym się projektowaniem płytek drukowanych. Jego blog jest też pełen spostrzeżeń na temat zjawisk we współczesnej elektronice oraz ich wpływu na przemysł elektroniczny.
  • Chris Kraft: Jest miłośnikiem techniki i nowoczesnych technologii specjalizującym się w tworzeniu oprogramowania i wykorzystaniu układów FPGA. Posiada wiedzę o produktach open source i interesuje się konstrukcjami amatorskich układów elektronicznych.
  • Jeremy Blum: Jest studentem kierunku elektrycznego i informatycznego na Uniwersytecie Cornell, który przez szereg lat zajmował się tworzeniem układów z mikrokontrolerami i ma szeroką wiedzę na temat środowiska programistycznego Arduino. Blum jest też członkiem panelu Zapytaj eksperta na portalu element14.
  • Jeri Ellsworth: Jest przedsiębiorcą i samoukiem w zakresie projektowania układów ASIC, FPGA, ma także dużą wiedzę na temat aplikacji open source. Jest członkiem panelu Zapytaj eksperta na portalu element14. Pojawia się również w blogach wideo komentując branżowe wydarzenia, takie jak na przykład majowa Embedded Systems Conference w San Jose w Kalifornii

Inżynierowie i specjaliści zainteresowani dyskusjami online mogą znaleźć blogi „Do It Together” pod adresem

www.element14.com/blogs

Zobacz również

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie