Ben Heck i element14 pomagają w serialu “The Ben Heck Show” w walce z bakteryjnymi zakażeniami szpitalnymi

Benjamin J. Heckendorn, znany jako Ben Heck, pomagają walczyć z drobnoustrojami w szpitalach poprzez modyfikację funkcjonalności ręcznych dyspenserów środków aseptycznych. Zmiana polega na dodaniu detektora ruchu zarządzającego pracą tych urządzeń. Projekt ten został przedstawiony w postaci kolejnego odcinka serialu "The Ben Heck Show."

Posłuchaj
00:00

"Automatyczne dyspensery żelu antybakteryjnego to wspaniałe urządzenia, ale czy ludzie z nich korzystają dostatecznie często?" pyta Ben. Takie pytanie padło ze strony widzów i stało się interesującym wyzwaniem dla Bena, który postanowił przyjrzeć się temu problemowi od strony inżynierskiej. "Postanowiłem zmienić zwykły dyspenser środków antybakteryjnych w aktywne narzędzie, które stanie się ważną bronią w walce z zakażeniami bakteryjnymi w szpitalach".

Pomysł budowy urządzenia do dezynfekcji rąk zgłosił miłośnik serialu z Benem, lekarz Arun Mathews, który angażuje się w walce przeciwko zakażeniom szpitalnym. Arun zainspirował Bena do rozbudowy dyspensera o dodatkowe migające diody LED i wzmacniacz audio, który przypomina personelowi szpitala o konieczności dezynfekcji rąk. Ben zintegrował dodatkowy sterownik z czujnikiem zbliżeniowym i z kartą SD zapewniającą logowanie danych na temat liczby osób przechodzących, czasu oraz tego, czy dana osoba skorzystała z dozownika, czy też nie.

"Ten odcinek programu daje wiele do myślenia każdemu, od entuzjastów elektroniki po osoby, które obsesyjnie dbają o higienę", powiedział Alisha Mowbray, wiceprezes marketingu element14. "Ben w na swój sposób przenosi tu pasję zmieniania seryjnych produktów w użyteczne dla społeczeństwa idee, które znacząco mogą poprawić jakość życia".

Fani serialu z Benem w roli głównej mogą odwiedzić portal element14 i zarejestrować się, aby mieć szansę wygrać jeden z ostatnich projektów, opublikować film z opisem własnych rozwiązań lub spróbować zainspirować Bena do kolejnych odcinków.

Powiązane treści
Ben Heck tworzy własnego flippera z pomocą społeczności element14
Ben Heck modyfikuje sterownik gier wideo w ramach serialu "The Ben Heck Show" na element14
Ben Heck współpracuje ze swoim alter ego Jeri Ellsworthem w budowie zręcznościowego bilardu na element14
Konkurs portalu element14 knode
Ben Heck odpowiada na pytania fanów i współpracuje w tematach kolejnych odcinków serialu „The Ben Heck Show” na portalu element14
Portal element14 umożliwia projektantom elektroniki współpracę online za pomocą blogów "Do It Together"
Umowa firm Farnell i Micriµm rozszerzy możliwości portalu element14 knode
Farnell uruchamia "element14 knode" - pierwszy na świecie interaktywny hub wspomagający projektowanie urządzeń elektronicznych
element14 - nowy portal dla projektantów elektroniki
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Mikrokontrolery i IoT
Mouser Electronics rozszerza ofertę IoT – globalna umowa dystrybucyjna z Telit Cinterion
Produkcja elektroniki
Materiały szklane do produkcji półprzewodników zmieniają przyszłość urządzeń, procesów i łańcuchów dostaw
Komponenty
CBTG Technologie nawiązuje współpracę z Etron - nowe możliwości dla projektantów elektroniki
PCB
EUROCIRCUITS wspiera MAD Formula Team - niezawodna elektronika w ekstremalnych warunkach Formula Student
Produkcja elektroniki
Rochester Electronics wesprze przedłużanie cyklu życia procesorów NXP
Mikrokontrolery i IoT
Advantech i Axelera AI rozszerzają partnerstwo w obszarze akceleratorów AI dla systemów embedded
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Grudzień 2025
Magazyn
Listopad 2025
Informacje z firm
Grupa RENEX zaprasza na targi Evertiq EXPO Warszawa 2025

Bonding optyczny made in Poland

W świecie nowoczesnych wyświetlaczy detale mają znaczenie. Jeden milimetr kieszeni powietrznej potrafi zadecydować o tym, czy obraz na ekranie będzie zachwycał kontrastem i głębią, czy zniknie pod warstwą refleksów. Dlatego właśnie bonding optyczny – precyzyjne łączenie wyświetlacza z panelem dotykowym lub szybą ochronną – stał się symbolem jakości w projektowaniu interfejsów użytkownika. A w Polsce liderem tej technologii jest firma QWERTY Sp. z o.o., jedyny krajowy producent, który wykonuje bonding we własnej fabryce, bez podzlecania procesów za granicę.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów