Umowa firm Farnell i Micriµm rozszerzy możliwości portalu element14 knode

| Gospodarka Artykuły

W ramach ogólnej strategii działania polegającej na koncentracji aktywności na potrzebach środowiska projektantów elektroniki, nieustannego przenoszenia biznesu do internetu oraz rozwoju biznesu na rynkach wschodzących, firma Farnell  poinformowała o podpisaniu umowy dystrybucyjnej z firmą Micriµm, wiodącym dostawcą systemów RTOS dla układów embedded.

Umowa firm Farnell i Micriµm rozszerzy możliwości portalu element14 knode

Micriµm to globalny lider rynku RTOS i dostawca najlepszych produktów dla projektantów systemów embedded, bazujących na mikrokontrolerach i układach DSP. Dostępne komercyjnie systemy RTOS Micriµm cieszą się powodzeniem na rynku i są pozycjonowane, jako korzystna alternatywa dla bezpłatnych rozwiązań typu open source, w aplikacjach medycznych, wojskowych, lotniczych, elektronice konsumenckiej i telekomunikacji.

W ramach porozumienia Micriµm będzie oferował wsparcie techniczne i marketingowe dla klientów firmy Premier Farnell oraz będzie współpracował w zakresie informowania o nowych produktach na portalu element14 knode – rewolucyjnej nowej platformie internetowej firmy Farnell, która skupia się wyłącznie na wspieraniu działań inżynierów elektroników zajmujących się projektowaniem urządzeń elektronicznych. Celem powstania element14 knode było zapewnienie wsparcia informacyjnego dla projektantów w trakcie całego procesu tworzenia urządzeń, od pomysłu i badań i koncepcji po prototypowanie i produkcję w ramach jednego spójnego środowiska.

Element14 knode jako jedyny portal na rynku zapewnia pełne wsparcie działań inżynierskich na wszystkich wymienionych etapach procesu projektowania. Na podstawie przygotowanej przez projektanta wstępnej specyfikacji portal automatyzuje czynności związane z tworzeniem, analizując wzajemne związki i zależności pomiędzy poszczególnymi głównymi elementami wchodzącymi w skład systemu.

Następnie tworzy listę produktów i usług związanych z wykonywanym zadaniem, które mogą być wykorzystane przy projektowaniu. Są to zestawy ewaluacyjne, narzędzia projektowe, systemy operacyjne, stosy, elementy wirtualne, a także usługi projektowania płytek drukowanych i ich produkcja. Takie usługi zostały zebrane w jednym wygodnym miejscu w sieci: element14 knode (KNOwledge for Design Engineers).

„Zawarta umowa z firmą Micriµm stanowi integralną część naszej strategii biznesowej, zakładającej nieustanne ulepszanie oferty firmy Premier Farnell poprzez zwiększanie liczby dystrybuowanych produktów pochodzących od wiodących na rynku dostawców tak, aby w maksymalnym stopniu zaspokoić coraz większe potrzeby naszych klientów na całym świecie” powiedział David Shen, wiceprezes i dyrektor działu marketingu technicznego w Premier Farnell. „Cieszymy się z nawiązanej współpracy z firmą Micriµm, która bez wątpienia da nam w przyszłości wiele możliwości w zakresie rozwoju nowych projektów urządzeń elektronicznych”.

„Jesteśmy zaszczyceni z możliwości współpracy z firmą Premier Farnell oraz możliwości wzięcia udziału w powstawaniu nowej platformy, która jako pierwsza na świecie zaproponowała usługi automatyzujące projektowanie – element14 knode”, powiedział Jean Labrosse, założyciel i prezes firmy Micriµm. „Jesteśmy zainteresowani tym co można osiągnąć wykorzystując nową funkcjonalność oraz chcielibyśmy aby nasza współpraca dalej się rozwijała”.