Jabil Poland utracił kontrakt produkcyjny

Day4 Energy, dostawca wydajnych modułów fotowoltaicznych, zdecydował się zakończyć kontrakt z Jabilem na produkcję w Polsce. W zamian firma zabezpieczyła produkcję kontraktową zawierając umowy na licencję technologii modułów solarnych z austriackim PV Products GmbH oraz holenderskim Solar Modules Netherlands.

Posłuchaj
00:00
Wraz ze swoim wcześniejszym zleceniobiorcą Gebäude-Solarsysteme Day4 Energy zapewnił sobie produkcję kontraktową modułów fotowoltaicznych o rocznej wydajności 75MW. W lipcu br. Day 4 Energy rozpoczął negocjacje z oddziałem Jabila w Polsce na temat zakończenia produkcji. Firma szacuje, że związane z tym opłaty będą ją kosztować 1,3 mln dol.

MT

Powiązane treści
Jabil sprzedał oddział usług posprzedażnych za 725 mln dol.
Jabil zwalniał, teraz będzie zatrudniać
Kwidzyński Jabil ponownie zwalnia
Jabil zatrudni 500 pracowników w Bydgoszczy
Jabil rozwija działalność w sektorze medycznym w Austrii
Jabil odkupił zakłady we Włoszech i Francji
Trwają zwolnienia z zakładów Jabila w Kwidzynie
Jabil na plusie w I kw. fiskalnym 2010 r.
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Projektowanie i badania
Łukasiewicz stawia na rozwój krajowej elektroniki. Nowe Laboratorium Obwodów Drukowanych i Montażu Elektronicznego otwarte w Warszawie
Pomiary
Rynek ADAS zmierza ku wartości 66 miliardów dolarów
Zasilanie
Mouser Electronics i EPC ogłaszają umowę dystrybucyjną obejmującą rozwiązania zasilania eGaN
Projektowanie i badania
Creotech Quantum pozyskuje 81,2 mln zł na rozwój technologii
Produkcja elektroniki
NGK inwestuje 70 mld jenów w nową fabrykę ceramiki dla branży półprzewodników
Komponenty
AMD zainwestuje ponad 10 mld dolarów w tajwański ekosystem półprzewodników dla infrastruktury AI
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Maj 2026
Magazyn
Kwiecień 2026
Targi krajowe
Targi Euro Target Show 2026

Rozwiązania dotykowe dla inteligentnych wyświetlaczy kokpitowych

Branża motoryzacyjna zmienia się w niespotykanym dotąd tempie, a nowoczesne pojazdy wymagają wyświetlaczy kokpitowych, które są nie tylko zachwycające wizualnie, ale także bezpieczne, niezawodne i intuicyjne w obsłudze. Rozszerzona generacja Microchip's M1 kontrolerów ekranów dotykowych maXTouch pozwala sprostać tym wyzwaniom.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów