EuroLab - jedyne targi dla branży laboratoryjnej w Polsce

Już po raz dziewiąty, w dniach 7-9 marca w Warszawie, odbyły się Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych. W Pałacu Kultury i nauki prezentowało swoją ofertę ponad stu wystawców z kraju i zagranicy.

Wystawcy prezentowali sprzęt laboratoryjny różnego typu, począwszy od drobnego sprzętu, przez optyczny, aparaturę kontrolno-pomiarową, analityczną, aż po wyposażenie w meble i inne elementy i akcesoria niezbędne w laboratoriach. Oferty handlowe dotyczyły analityki chemicznej, biotechnologii, metrologii oraz mikrobiologii, badań DNA i biologii molekularnej. Swój dorobek i osiągnięcia prezentowały też placówki naukowo-badawcze, uniwersytety, PAN, Główny Urząd Miar, Polskie Centrum Akredytacji. Były obecne Instytut Optyki Stosowanej, Instytut Łączności, Przemysłowy Instytut Elektroniki i wiele czołowych jednostek badawczych związanych z chemią.

Posłuchaj
00:00

Dla elektroników ciekawiłaby część wystawy związana z metrologią, jednakże ta gama produktów nie była szeroko prezentowana na Targach Eurolab, w porównaniu do produktów dla laboratoriów chemicznych i biologicznych. Można było zapoznać się z ofertą kilku firm w zakresie mierników wielkości nieelektrycznych np. mierniki przepływu, ciśnienia, temperatury, ale w większej części wystawcy prezentowali sprzęt i wyposażenie laboratoriów analityki. Spośród wystawców wymienić trzeba firmy takie jak Merazet, Renishaw, Elmetron czy Irtech.

Imprezę uświetniły również seminaria i wykłady towarzyszące. Oprócz prezentacji grona naukowego w planie wystąpień było m.in. wystąpienie specjalistów z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Głównej Policji z referatem dotyczącym policyjnego systemu identyfikacji twarzy oraz automatycznego systemu identyfikacji broni. Targi EuroLab bez wątpienia to udana i dobrze zorganizowana impreza, na którą przybywają tłumy osób związanych z pracą w laboratoriach. Dowodem na profesjonalizm organizatorów jest przyznany w roku 2005 znak jakości „Targi z rekomendacją Polskiej Korporacji Targowej”.

 

Katarzyna Wiśniewska

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów