Grupa Premier Farnell będzie na całym świecie dystrybuować urządzenia firmy Segger Microcontroller

Grupa Premier Farnell poinformowała, że podpisała umowę dystrybucyjną z firmą Segger Microcontroller, na mocy której będzie magazynować i oferować na całym świecie nowoczesne programatory i narzędzia do rozwijania aplikacji, w których stosowane są mikrokontrolery.

Posłuchaj
00:00
Popularne wśród inżynierów z wielu państw narzędzia firmy Segger Microcontroller są nie tylko niedrogie ale również łatwe w użyciu i niezawodne. Ich wykorzystanie pozwala znacząco zmniejszyć czas projektowania urządzeń z systemami wbudowanymi.

Za przykład mogą posłużyć emulatory JTAG/SWD + SWO (rodzina J-Link/J-Trace) oraz programatory Flash serii Flasher, które są zarówno pomocne w trakcie tworzenia kodu programu urządzenia, jak i umożliwiają ręczne i zautomatyzowane wgrywanie wynikowego kodu. Narzędzia te są kompatybilne z szeroką gamą procesorów – w tym także nietypowych. Obsługują m.in. układy z rdzeniami ARM, Cortex i produkowane przez firmę Renesas. Wspierają też liczne środowiska deweloperskie.

Emulatory z rodziny Segger J-Link i narzędzia do programowania pamięci Flash są teraz dostępne w ofercie Newark element14 w Amerykach, Farnell element14 w Europie i element14 w regionie Azji i Pacyfiku. Są również wspierane przez serwis Knode na portalu element14.

Powiązane treści
Farnell element14 podpisuje umowy z Würth Elektronik oraz XMOS
Farnell element 14 oferuje płytkę uruchomieniową dla czujników MEMS Xtrinsic
Premier Farnell został dystrybutorem Coilcraft
Program lojalnościowy Farnell element14
Farnell element14 zorganizował szkolenie techniczne dla branży górniczej
Jak panować nad kosztami w działalności dystrybucyjnej?
Farnell zainaugurował działalność centrum sprzedaży w Krakowie
Freescale udostępnia pierwszy na świecie mikrokontroler z rdzeniem Cortex M0+
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komponenty
RS przejmuje Distrelec - powstaje nowy potentat dystrybucji przemysłowej
Komponenty
Generatywna sztuczna inteligencja zmienia globalny rynek procesorów
Aktualności
Samsung otwiera w Warszawie największe centrum biznesowe w Europie
Aktualności
Samsung i OpenAI nawiązują strategiczne partnerstwo na rzecz rozwoju globalnej infrastruktury AI
Produkcja elektroniki
Powstaje gigant wart 4,4 mld dolarów - czwarty co do wielkości dostawca sprzętu do produkcji płytek półprzewodnikowych w USA
Optoelektronika
Smartwatche napędzają rozwój wyświetlaczy Micro LED
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Wrzesień 2025
Magazyn
Sierpień 2025
Magazyn
Lipiec 2025

Najczęstsze błędy przy projektowaniu elektroniki i jak ich uniknąć

W elektronice „tanio” bardzo często znaczy „drogo” – szczególnie wtedy, gdy oszczędza się na staranności projektu. Brak precyzyjnych wymagań, komponent wycofany z produkcji czy źle poprowadzona masa mogą sprawić, że cały produkt utknie na etapie montażu SMT/THT albo testów funkcjonalnych. Konsekwencje są zawsze te same: opóźnienia i dodatkowe koszty. Dlatego warto znać najczęstsze błędy, które pojawiają się w projektach elektroniki – i wiedzieć, jak im zapobiegać.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów