Prototypowe obudowy u Maszczyka

Firma Maszczyk rozpoczęła wykonywanie prototypów i krótkich serii produkcyjnych obudów dla elektroniki - od kilku do kilkudziesięciu sztuk - na bazie żywic poliuretanowych o bardzo szerokim zakresie własności mechanicznych. Metoda zapewnia dużą dokładność i pozwala na uzyskanie odlewów idealnie powtarzających kształt i fakturę powierzchni modelu.

Posłuchaj
00:00

Obudowa prototypowa firmy MaszczykPrototypy odlewane są do form silikonowych z mas poliuretanowych, które symulują wyglądem i własnościami tworzywa termoplastyczne. Firma zwraca uwagę, że koszty wytworzenia formy silikonowej są bardzo niskie - do 5% klasycznej formy stalowej - co umożliwia uzyskanie małej serii elementów w bardzo korzystnej cenie.

Robert Magdziak

Powiązane treści
Maszczyk oferuje klawiatury silikonowe
Obudowy Maszczyka z certyfikatem IP65
Maszczyk inwestuje w park maszynowy
Dobór odpowiedniej obudowy do urządzeń montowanych na szynie DIN
Maszczyk oferuje szybkie prototypowanie i bezpośrednie wytwarzanie krótkich serii
Adaptacja standardowych elementów do własnych potrzeb czy tworzenie nowego produktu?
Maszczyk - przegląd nowości ostatnich miesięcy
Firma Maszczyk obchodzi 30 lat obecności na rynku
Maszczyk ma nowa stronę internetową
Zmiana cen obudów Maszczyk
Obudowy Maszczyk z ABS
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komponenty
Rekordowe wyniki Apple pod presją niedoborów chipów. AI zmienia układ sił w branży półprzewodników
Aktualności
Przez sztuczną inteligencję silnie rośnie skala cyberataków w chmurze
Komponenty
Dell i NVIDIA fundamentem największej fabryki AI w Indiach: 4000 GPU Blackwell dla NxtGen
Produkcja elektroniki
Yamaha Robotics stawia na półprzewodniki. Nowa struktura wzmocni obsługę procesów back-end w Europie
Projektowanie i badania
Mitsubishi Electric i MHI inwestują w następcę modułu ISS. Nowa era komercjalizacji orbity LEO
Produkcja elektroniki
Afrykańskie minerały w centrum uwagi
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Styczeń 2026
Magazyn
Grudzień 2025
Magazyn
Listopad 2025

Kiedy projekt elektroniki jest „wystarczająco dobry”, a kiedy staje się ryzykiem biznesowym

W projektowaniu elektroniki bardzo łatwo wpaść w pułapkę myślenia: „działa, więc jest OK”. Układ się uruchamia, firmware odpowiada, prototyp przechodzi testy na biurku. I na tym etapie wiele zespołów uznaje projekt za „wystarczająco dobry”. O decyzjach „good enough”, presji czasu i momentach, w których inżynieria zaczyna generować straty.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów