O niektórych zastosowaniach elektroniki, czyli Control-Tech 2007

Kieleckie targi Control-Tech zajmują się metodami i technikami pomiarowymi stosowanymi w przemyśle. Suwmiarka w logo targowym podkreśla obszar i zasięg zainteresowań wystawców i uczestników targów. Są to jednak targi interesujące także dla elektroników.

Control-Tech 2007 (26-28.09) to już siódma edycja Targów Przemysłowej Techniki Pomiarowej, które koncentrują na sobie uwagę także przedstawicieli wielu innych branż, w tym przede wszystkim elektroniki. Konstrukcje współczesnych przyrządów i aparatury kontrolno-pomiarowej stosowane w mechanice to często zaawansowane systemy pomiarowe i narzędziowe, zautomatyzowane, skomputeryzowane i silnie nasycone elektroniką. Często nazywane są one maszynami pomiarowymi.

Posłuchaj
00:00

Przykładem tego typu urządzeń pomiarowych są maszyny współrzędnościowe skanujące, mierzące i charakteryzujące badane przedmioty i elementy trójwymiarowo i znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym, kolejowym, ale także przy tworzeniu skomplikowanych elementów mechanicznych (np. koła zębate, formy odlewnicze) używanych w różnych dziedzinach.

Elektronika również silnie zdominowała stosowane w przemyśle optyczne metody badania, charakteryzacji i pomiarów. Przykładem są wystawione na targach skaningowe mikroskopy metalograficzne, wideoskop przemysłowy służący do szybkiej stereo wizualizacji endoskopowej w trudno dostępnych do bezpośredniej obserwacji miejscach firmy Olympus. Bogata była oferta targowa elektronicznej aparatury do badań rentgenowskich i wytrzymałościowych materiałów.

Na Control-Tech spotkała się także czołówka producentów i krajowych dystrybutorów sprzętu do pomiarów termowizyjnych. Kamery termograficzne wystawiane były w stoiskach Flir, InfraTec, IrTech, Testo i Vigo. Uwagę zwracały poręczne kamery Flexcam (Fluke), szybkie kamery Titanium (Cedip), wysokorozdzielcze kamery, w tym nagrodzona medalem targowym Variocam (Jenoptik Laser) oraz kamery Testo 660 i polska kamera Vigocam v50.

Andrzej Tumański

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Optoelektronika
MIT rozwija przełomowe ultracienkie materiały do technologii noktowizyjnych
Aktualności
STMicroelectronics rozpoczyna restrukturyzację
Aktualności
Advantech wprowadzi na rynek systemy brzegowe AI następnej generacji
PCB
Siemens przejmuje DownStream Technologies
Komponenty
Navitas wprowadza pierwsze na świecie tranzystory SiC MOSFET z kwalifikacją AEC-Plus dla motoryzacji i przemysłu
Zasilanie
Infineon rozszerza ofertę modułów mocy EasyPACK CoolGaN dla aplikacji wysokonapięciowych
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025
Magazyn
Kwiecień 2025
Targi zagraniczne
Międzynarodowa wystawa i warsztaty na temat kompatybilności elektromagnetycznej EMV 2025
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów