LG wbuduje webOS w inteligentne telewizory

LG Electronics postanowiło reaktywować system operacyjny webOS, pierwotnie opracowany przez firmę Palm. W 2010 r. webOS został kupiony przez Hewletta-Packarda za 1,2 mld dolarów z myślą o wykorzystaniu go w smartfonach i tabletach. Jednak już rok później HP zarzucił ten projekt. Obecnie za rozwój webOS odpowiada zespół badawczo-rozwojowy LG w Santa Clara w Dolinie Krzemowej. Z początkiem roku LG ogłosiło, że zamierza wprowadzić webOS do ponad połowy swoich nowych telewizorów.

Posłuchaj
00:00

Według wiceprezesa ds. technicznych LG - Scotta Ahna - system operacyjny zapewnia inteligentnym telewizorom "prosty układ ustawień, proste przełączanie pomiędzy aplikacjami telewizyjnymi i jest bardzo intuicyjny". Za jedną z głównych przeszkód upowszechnienia inteligentnych telewizorów uznaje się dziś to, że są zbyt skomplikowane.

Powiązane treści
LG Electronics wzmacnia biznes energii słonecznej
Firma LG Display zatrzymała linię produkcyjną telewizyjnych paneli OLED
Firma LG Display wprowadza najcieńszy na świecie panel LCD Full HD do smartfonów
Polski oddział LG rozpocznie produkcję telewizorów OLED na masową skalę
LG pokonuje kolejne bariery prezentując 5-calowy wyświetlacz Full HD
Samsung, LG podejmują wyzwanie Osram w wojnie o LED
Polski zakład LG pozwoli Koreańczykom zostać światowym liderem AGD
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Projektowanie i badania
Czym jest vibe coding?
Produkcja elektroniki
Wojskowy sektor sprzętu do walki elektronicznej przyspiesza
Pomiary
3D HandySCAN EVO - rewolucja w skanowaniu 3D!
Produkcja elektroniki
Łotwa, Litwa i Estonia będą razem rozwijać półprzewodniki
Projektowanie i badania
Infineon otwiera w Austrii laboratorium aplikacji UWB
Produkcja elektroniki
NGK rozbuduje amerykański zakład wytwarzający komponenty sprzętu do produkcji półprzewodników
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Listopad 2025
Informacje z firm
Grupa RENEX zaprasza na targi Evertiq EXPO Warszawa 2025
Magazyn
Październik 2025

Koń trojański w układzie scalonym: Dlaczego europejski sektor zbrojeniowy musi uniezależnić się od chińskiej elektroniki

Współczesna geopolityka nie pozostawia złudzeń – era powszechnej globalizacji dobiegła końca, a jej miejsce zajmuje epoka strategicznej autonomii i bezpieczeństwa narodowego. W obliczu wojny za naszą wschodnią granicą oraz rosnącego napięcia na linii Waszyngton - Pekin, Europa stanęła przed koniecznością redefinicji swojego podejścia do produkcji obronnej oraz akceptacji faktu, że prawdziwe bezpieczeństwo zaczyna się nie na poligonie, ale w fabryce.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów