Ismosys udostępnia czujniki magnetyczne CTSX Crocus Technology

Firma Ismosys, reprezentująca lidera technologii budowy półprzewodnikowych sensorów magnetycznych Crocus Technology, udostępniła nową serię czujników pola magnetycznego CTSX. W ofercie są trzy rodziny urządzeń - CTSX100, 200 i 300. Crocus Technology wykorzystuje w czujnikach zastrzeżoną technologię Magnetic Logic Unit, która zapewnia wyższą wydajność oraz niższy koszt konsumenckiego i przemysłowego zastosowania sensorów.

Posłuchaj
00:00

W porównaniu do tradycyjnych technologii czujników rodzina produktów CTSX Crocusa oferuje wiele zalet, w tym wysoką rozdzielczość i czułość - znacznie większą niż czujników Halla, niewielką histerezę, doskonałą liniowość i pasmo przenoszenia, dostępność czujników bezstykowych DC i AC, niskie zużycie energii oraz temperaturę pracy do 250°C, nieporównywalną z produktami konkurencyjnymi. Nowe urządzenia są idealne do stosowania jako czujniki położenia, obrotu i prędkości, a także w aplikacjach przełączania i detekcji prądu, gdzie mogą zastąpić duże cewki i transformatory.

Seria CTX100 jest przeznaczona wyłącznie do pracy przy niskim napięciu zasilania 1,2 V, podczas gdy urządzenia CTX200 i CTX300 są w stanie pracować z napięciem zasilania od 1,2 do 15 V. Wszystkie trzy rodziny urządzeń są dostarczane w obudowach QFN 16-pin.

Według Nigela Wattsa, dyrektora generalnego Ismosys, wprowadzenie rodziny czujników magnetycznych CTSX jest wskaźnikiem siły i daleko idących możliwości firmy Crocus w zakresie technologii MLU. - Oczekuje się, że rynek czujników magnetycznych przekroczy 2 mld dolarów w 2015 r. Technologia MLU jednoznacznie wskazuje Crocus Technology jako firmę mogącą dostarczyć rozwiązań do różnorodnych aplikacji czujników magnetycznych. Praca w szerokim zakresie temperatur czyni czujniki CTSX idealnym rozwiązaniem dla rozwijających się zastosowań samochodowych - mówił Nigell Watts.

źródło: Ismosys

Powiązane treści
Crocus kupił od NXP patenty na pamięć MRAM
Rusnano i Crocus inwestują 300 mln dol. w produkcję MRAM
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów