Władze chińskie kontrolują biura Microsoftu

W poniedziałek, w kilku miastach w Chinach, do biur Microsoftu weszli inspektorzy w celu przeprowadzenia kontroli, których przyczyny nie są na razie oficjalnie ujawnione. Kontrole przeprowadzono w placówkach firmy Microsoft w Pekinie, Szanghaju, Kantonie i Chengdu. Według doniesień prasowych mogły być one związane z monopolistycznymi praktykami Amerykanów. Chiński rzecznik amerykańskiego giganta poinformował o prowadzeniu śledztwa, jednak nie ujawnił czego ono dotyczy.

Posłuchaj
00:00

Chińska państwowa telewizja CCTV wyemitowała program, w którym eksperci twierdzili, że system Windows 8 wykorzystywany był do pozyskiwania poufnych informacji o obywatelach Chin. Obawiając się luk w zabezpieczeniach przed dwoma miesiącami władze Chin zakazały korzystania z systemu Windows 8 na komputerach instytucji rządowych.

źródło: WNP

Powiązane treści
Microsoft zwolni 9000 pracowników chińskich fabryk
Microsoft realizuje lipcowe plany redukcji miejsc pracy - zwalnia 3000 osób
Microsoft zamyka laboratorium badawcze w Dolinie Krzemowej
Microsoft zlikwiduje 18000 miejsc pracy
Nokia ostatecznie w rękach Microsoftu
Zła passa Microsoftu - największy spadek cen akcji od 13 lat
Microsoft i Foxconn podpisały umowę patentową
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Pomiary
Nowa era monitorowania widma z wykorzystaniem sztucznej inteligencji
PCB
Studenci TU Delft rozwijają elektronikę egzoszkieletu do samodzielnego chodzenia
Zasilanie
Od samochodów elektrycznych do serwerowni AI - jak innowacje 800 V redefiniują architekturę centrów danych
Komponenty
GigaDevice dostarczy komponenty dla platform samochodowych firmy Tury
Projektowanie i badania
Łukasiewicz stawia na rozwój krajowej elektroniki. Nowe Laboratorium Obwodów Drukowanych i Montażu Elektronicznego otwarte w Warszawie
Pomiary
Rynek ADAS zmierza ku wartości 66 miliardów dolarów
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Maj 2026
Magazyn
Kwiecień 2026
Targi krajowe
Targi Euro Target Show 2026

Rozwiązania dotykowe dla inteligentnych wyświetlaczy kokpitowych

Branża motoryzacyjna zmienia się w niespotykanym dotąd tempie, a nowoczesne pojazdy wymagają wyświetlaczy kokpitowych, które są nie tylko zachwycające wizualnie, ale także bezpieczne, niezawodne i intuicyjne w obsłudze. Rozszerzona generacja Microchip's M1 kontrolerów ekranów dotykowych maXTouch pozwala sprostać tym wyzwaniom.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów