PRQA wprowadza narzędzie do analizy statycznej QA·C++ w nowej wersji V3.2

| Gospodarka Artykuły

Firma Programming Research, specjalizująca się w zakresie analizy statycznej, informuje o wprowadzeniu kolejnej ważnej aktualizacji do QA·C++, narzędzia analitycznego dla środowisk C++. Do nowego wydania 3.2 dodano wiele nowych funkcjonalności. Będąc niezastąpionym narzędziem dla rosnącej liczby zespołów programistycznych pracujących w środowisku C++11, zapewnia wsparcie dla kluczowych konstrukcji tego środowiska, jak referencje rvalue i szablony wariadyczne.

PRQA wprowadza narzędzie do analizy statycznej QA·C++ w nowej wersji V3.2

W wersji 3.2 wprowadzono kolejne elementy, takie jak definiowane przez użytkownika literały, operator noexcept, szablony aliasów, słowo kluczowe constexpr, aliginof i alignas, dziedziczenie oraz delegowanie konstruktorów.

W celu zapewnienia lepszego wsparcia dla wciąż rosnących wymogów w zakresie wykrywania błędów związanych z bezpieczeństwem, QA·C++ realizuje obecnie wstępne grupowanie uwzględniające zasady bezpieczeństwa. Daje to łatwiejszy mechanizm oceny zgodności kodu źródłowego z najlepszymi praktykami i zasadami bezpieczeństwa.

Liczbę metryk generowanych przez QA·C++ zwiększono z 26 do 53. Wersja 3.2 dostarcza 29 metryk funkcji, 16 metryk plików i 8 metryk klas. Wiele z nich zostało określonych przez Hersteller Initiative Software (HIS) i są stosowane w przemyśle motoryzacyjnym jako podstawa do pomiaru jakości oprogramowania. Rozszerzenia te zwiększają możliwości QA·C++ w zakresie pomiaru jakości kodu na bazie metryk.

Poprawiono integrację QA·C++ z automatycznymi generatorami kodu, takimi jak Rhapsody, co ułatwia rozróżnianie pomiędzy błędami wykrytymi w kodzie maszynowym i kodzie tworzonym ręcznie, co pomaga skupić się na inspekcji i poprawianiu tych ostatnich. W wersji 3.2 można też znaleźć inne ważne poprawki, w tym dotyczące inicjalizowania danych w konstruktorach, domyślnych konwersji signed/unsigned i przeciążania operatorów strumieniowych, co w jeszcze większym stopniu redukuje szum i poprawia ogólną dokładność narzędzia.

Na stronie www.programmingresearch.com/resources/video-demos/ dostępna jest seria krótkich filmów wideo dostarczających więcej informacji odnośnie nowych funkcjonalności QA·C++.

Zobacz również