Na Tajwanie trwają targi Semicon 2014

Wczoraj rozpoczęły się targi Semicon 2014, które do piątku gromadzić będą kilkuset producentów z branży elektronicznej. W bieżącym roku impreza koncentruje się szczególnie wokół układów 3D oraz elementów MEMS. W Taipei, w TWTC Nangang Hall, obecnych jest blisko 650 wystawców, którzy prezentują się na 1400 stoiskach. Oczekuje się, że w tegorocznej edycji weźmie udział ponad 40 tys. odwiedzających. Ponad 400 firm uczestniczyć będzie w jednym z najważniejszych na Tajwanie wydarzeń skupiających kadrę kierowniczą branży high-tech - Semicon Taiwan Leadership Gala Dinner.

Posłuchaj
00:00

W obliczu globalnej konkurencji i szybko zmieniających się warunków prowadzenia działalności gospodarczej przedsiębiorstwa, aby przetrwać, muszą być przygotowane na nieoczekiwane wyzwania. Na targach Semicon Tajwan podczas sympozjów i forów poruszane będą krytyczne problemy, koncentrując się na rynkowych trendach. Z kolei w różnych pawilonach tematycznych poznać będzie można nowoczesne technologie projektowania IC, MEMS oraz 3D-IC, zaawansowane metody pakowania i testowania elementów elektronicznych, stanowiska produkcyjne oraz wyposażenie dodatkowe.

Według szacunków, rynek sprzętu dla przemysłu półprzewodnikowego napędzany przez popyt na tablety, smartfony i urządzenia mobilne, wzrośnie w 2014 r. o 20,8%, osiągając wartość 38,4 mld dolarów, a w 2015 r. zwiększy się o kolejne 10,8%, przekraczając 42,6 mld dolarów. Z prognoz SEMI wynika, że Tajwan nadal będzie największą częścią tego rynku o wartości 11,6 mld dolarów w 2014 r. i 12,3 mld dolarów w roku 2015.

Więcej informacji na temat targów Semicon 2014 można uzyskać na stronie semicontaiwan.org.

źródło: SEMI

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Projektowanie i badania
SPIE umacnia pozycję w Europie Środkowej dzięki akwizycji czeskiej firmy BLOCK Group
Optoelektronika
W stronę bezpieczeństwa, energooszczędności i koncepcji "smart spaces" - Lena Lighting zmodernizuje oświetlenie w gminie Łęczna
Projektowanie i badania
Optymalizacja procesów projektowych dzięki szablonom w Altium Designer - webinar
Zasilanie
Recykling akumulatorów litowo-jonowych
Pomiary
Wielofunkcyjny miernik parametrów sieci RMM-483-10-R jako element systemów zarządzania energią
Projektowanie i badania
Creotech Instruments z historycznym rekordem w 2025 roku: 370% wzrostu przychodów i przełomowe misje kosmiczne
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Kwiecień 2026
Targi krajowe
Targi Euro Target Show 2026
Magazyn
Marzec 2026

Jak kompensować moc bierną w małej firmie, by płacić mniej za energię bierną?

Z reguły małej firmy nie stać na zakup automatycznego kompensatora mocy biernej. Niemniej, sytuacja nie jest bez wyjścia i w tym artykule na prostym przykładzie pokazane zostało podejście do rozwiązania problemu mocy biernej.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów