Philips podpisuje umowę z Funai

Philips ogłosiło plany podpisania umowy z Funai Elctric (Japonia), na mocy której ta przejmie obowiązki z zakresy sourcingu, dystrybucji, marketingu oraz sprzedaży telewizorów sygnowanych marką firmy w USA oraz Kanadzie. Pięcioletnie umowa ma wejść w życie we wrześniu tego roku. Na jej podstawie Funai będzie miał ekskluzywne prawo do wykorzystywania marki Philips oraz Magnavox. Funai będzie miał także dostęp do ośrodków badawczych oraz rozwojowych Philipsa. Ma to na celu zapewnienie wysokiej innowacyjności produktów oznaczonych marką Philips. Umowa reguluje także zasady przestrzegania przez Funai standardów jakości produktów oraz wsparcia dla klientów.

Krok ten jest olejnym działaniem firmy Philips w celu poprawy rentowności dywizji telewizyjnej. Pozwoli to skupić uwagę firmy na rynkach w Europie oraz rozwijających się krajach, gdzie jej pozycja jest najsilniejsza. Szacuje się, iż wydatki na reorganizację działalności firmy wyniosą w roku 2008 nawet do 125 mld Euro.

Posłuchaj
00:00
Powiązane treści
Funai zlikwiduje fabrykę w Nowej Soli
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komponenty
Sprzęt dla półprzewodników bije rekordy – AI i nowe technologie napędzają globalny rynek do 138 mld USD!
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów