Back to the Basis

| Gospodarka Artykuły

Firma AM Technologies zaprosiła inżynierów na powtórkę wiadomości z miernictwa. Taki cel przyświecał zorganizowanemu seminarium pod tytułem Back to the basis, jakie miało miejsce w ostatnich dniach lutego w Warszawie.

Back to the Basis

Spotkanie omawiało budowę przyrządów pomiarowych, technikę wykonywania pomiarów, prezentowało możliwości pomiarowe aktualnie dostępnych mierników i ich ograniczenia. Na całość złożyły się cztery wykłady prowadzone przez inżynierów firmy Agilent Technologies.

Impreza nie ma charakteru cyklicznego i była skutkiem inicjatywy krajowego dystrybutora aparatury pomiarowej firmy AM Technologies, który co kilka lat podejmuje się organizacji takich spotkań.

Zdaniem przedstawicieli organizatora najtrudniejsze są obecnie najprostsze pytania, gdyż aktualnie wielu inżynierów dobrze orientuje się wąskich i specjalistycznych zagadnieniach, jednak ma problemy w rozumieniu i pamiętaniu podstawowych pojęć i definicji. Potwierdza to duże zainteresowanie środowiska technicznego takimi informacjami.

Data spotkania zbiegła się z premierą nowego oscyloskopu sygnałów mieszanych z rodziny InfiniiVision 7000, który można było obejrzeć podczas pracy. Wyróżnia się on dużym 12-calowym wyświetlaczem, a architektura została zoptymalizowana pod katem zapewnienia wysokich parametrów związanych z obserwacją sygnału. Nowe oscyloskopy charakteryzują się krótkim czasem martwym zapewniając do 100 tysięcy akwizycji sygnału na sekundę w każdym trybie pracy i bez żadnych interpolacji. Zdaniem producenta jest to kilkakrotnie lepiej w porównaniu do innych przyrządów dostępnych na rynku. (RM)

Anna Niemczak Kowalska - AM Technologies Sales&Marcom Coordinator

Back to the basis, czyli powróćmy do podstaw, to hasło zawsze aktualne wśród inżynierów. Czy w przypadku zorganizowanego przez Was spotkania poświęconego technikom pomiarowym, można w dalszym ciągu potwierdzić jego aktualność?

Firma Agilent Technologies organizuje konferencje poświęcone podstawom metrologii co kilka lat. W Polsce takie spotkanie było zorganizowane ostatnio cztery lata temu i cieszyło się dużym zainteresowaniem. W tym roku jest podobnie, gdyż na spotkanie przybyło aż 218 gości, co jest dla nas dużym zaskoczeniem.

Każdy, kto skończył studia i pracuje zawodowo z upływem lat coraz bardziej odczuwa potrzebę uzupełniania wiedzy i podtrzymywania kontaktu z nowymi technologiami i sprzętem pomiarowym. Uczestnictwo w jednodniowym seminarium, które nie ma charakteru prezentacji marketingowej, tylko skupia się na aspektach technicznych, wydaje się trafiać w potrzeby środowiska elektroników. Otwarta formuła spotkania, która uzupełnia wykłady dialogiem i praktycznymi ćwiczeniami, daje też gwarancję, iż nikt nie będzie się nudził.