wersja mobilna
Online: 574 Sobota, 2018.04.21

Biznes

Bosch dołącza do MIPI Alliance

środa, 01 lutego 2017 10:26

Robert Bosch GmbH oraz Bosch Sensortec jako spółka zależna dołączył do MIPI Alliance. To organizacja non-profit zrzeszająca ponad 275 firm rozwijających specyfikacje interfejsów, które zapewniają spójność interfejsów procesorowych i peryferyjnych oraz promujących ich wykorzystywanie i kompatybilność z urządzeniami mobilnymi i Internetem Rzeczy.

Szeroka oferta czujników MEMS oraz rozwiązań Bosch Sensortec dostosowana jest do smartfonów, tabletów, elektroniki noszonej oraz urządzeń funkcjonujących w ramach Internetu Rzeczy. Przystępując do MIPI Alliance, Bosch będzie korzystać z dostępu do ustalonych standardów interfejsów sprzętowych i programowych w telefonach komórkowych, i będzie mógł przyczynić się do rozwoju specyfikacji interfejsów, które mają wpływ na cały przemysł telefonii komórkowej.

Członkostwo w MIPI Alliance pomoże też innym jednostkom biznesowym Boscha w rozwijaniu produktów mobilnych stosowanych w elektronice samochodowej, samochodowych multimediach oraz w systemach kontroli trakcji wspomagających kierowcę.

MIPI Alliance to założona w 2003 roku organizacja składająca się obecnie z ponad 275 firm członkowskich na całym świecie i 14 aktywnych grup roboczych dostarczających specyfikacji z zakresu ekosystemu mobilnego. Członkami organizacji są producenci telefonów, dostawcy oprogramowania, firmy półprzewodnikowe, dostawcy procesorów aplikacyjnych, rozwiązań narzędziowych, urządzeń i procedur do prowadzenia testów, a także producenci sprzętu fotograficznego, tabletów i laptopów.

źródło: Bosch

 

World News 24h

sobota, 21 kwietnia 2018 15:58

Cryptocurrency miners in South Korea may soon find it more difficult to get foreign-made mining chips imported to the country. According to data published by the Korean Customs Service, cryptocurrency mining chips have been added to the current list of items that must meet certain legal requirement for importation, such as safety and sanitation certifications. The new measure arrives after the border control agency noted the increasing amount of cryptocurrency miners imported into South Korea, according to a report from local media outlet Kyunghyang.

więcej na: www.coindesk.com