Bosch dołącza do MIPI Alliance

| Gospodarka Artykuły

Robert Bosch GmbH oraz Bosch Sensortec jako spółka zależna dołączył do MIPI Alliance. To organizacja non-profit zrzeszająca ponad 275 firm rozwijających specyfikacje interfejsów, które zapewniają spójność interfejsów procesorowych i peryferyjnych oraz promujących ich wykorzystywanie i kompatybilność z urządzeniami mobilnymi i Internetem Rzeczy.

Bosch dołącza do MIPI Alliance

Szeroka oferta czujników MEMS oraz rozwiązań Bosch Sensortec dostosowana jest do smartfonów, tabletów, elektroniki noszonej oraz urządzeń funkcjonujących w ramach Internetu Rzeczy. Przystępując do MIPI Alliance, Bosch będzie korzystać z dostępu do ustalonych standardów interfejsów sprzętowych i programowych w telefonach komórkowych, i będzie mógł przyczynić się do rozwoju specyfikacji interfejsów, które mają wpływ na cały przemysł telefonii komórkowej.

Członkostwo w MIPI Alliance pomoże też innym jednostkom biznesowym Boscha w rozwijaniu produktów mobilnych stosowanych w elektronice samochodowej, samochodowych multimediach oraz w systemach kontroli trakcji wspomagających kierowcę.

MIPI Alliance to założona w 2003 roku organizacja składająca się obecnie z ponad 275 firm członkowskich na całym świecie i 14 aktywnych grup roboczych dostarczających specyfikacji z zakresu ekosystemu mobilnego. Członkami organizacji są producenci telefonów, dostawcy oprogramowania, firmy półprzewodnikowe, dostawcy procesorów aplikacyjnych, rozwiązań narzędziowych, urządzeń i procedur do prowadzenia testów, a także producenci sprzętu fotograficznego, tabletów i laptopów.

źródło: Bosch