Bosch uruchomił w Dreźnie fabrykę o wartości 1 mld euro

Bosch uruchomił w Dreźnie za 1 mld euro fabrykę chipów motoryzacyjnych. Otwarcie zakładu odbyło się 6 miesięcy wcześniej niż zakładały pierwotne plany. Jest to obecnie największa pojedyncza inwestycja firmy. Pomimo tego, że Bosch jest szóstym co do wielkości producentem chipów samochodowych na świecie, nowa fabryka nie od razu podniesie poziom podaży układów scalonych dla tego segmentu.

Posłuchaj
00:00

- Pierwsze chipy będą przeznaczone do elektronarzędzi. Pierwsze zastosowania będą niezwiązane z motoryzacją. Ustalamy nasze priorytety zgodnie z własnym zapotrzebowaniem - powiedział prezes firmy Bosch Volkmar Denner.

Fabryka ma obecnie 250 pracowników i zatrudni kolejnych 700, gdy jej moce produkcyjne zostaną w pełni wykorzystane. Na obecną chwilę Bosch nie jest w stanie określić kiedy zajdzie taka potrzeba. Zakład otrzymał 200 mln euro w postaci dotacji, subsydiów i wsparcia niemieckiego rządu. Podczas wirtualnego wystąpienia na ceremonii otwarcia kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała, że ​​ograniczona podaż półprzewodników utrudnia ożywienie gospodarcze Niemiec.

Ostatnia klęska żywiołowa w USA wpłynęła na fabrykę Samsunga w Teksasie, która świadczy usługi foundry. Pożar w zakładzie Renesasa zlokalizowanym w Japonii przyczynił się do tymczasowego wstrzymania produkcji.

Źródło: Electronics Weekly

Powiązane treści
Bosch zainwestuje w wydajność fabryk chipów w Niemczech i w Malezji
Globalfoundries razem z Boschem opracują radary nowej generacji
Bosch rozpoczyna produkcję półprzewodników w Niemczech
Bosch dołącza do MIPI Alliance
SK Hynix przejmie Key Foundry
Bosch zbuduje w Chinach fabrykę części do samochodów elektrycznych - zainwestuje 1 mld dolarów
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Komponenty
Farnell rozszerza ofertę automatyki przemysłowej o produkty Lovato Electric
Pomiary
Innowacja i precyzja docenione: cyfrowy mikrometr Mitutoyo QuantuMike MD-E zdobywa nagrodę iF Design Award 2026
Komponenty
YMTC planuje budowę nowych fabryk NAND oraz ponad dwukrotny wzrost mocy produkcyjnych
Pomiary
Zapraszamy na Krajowe Warsztaty Kompatybilności Elektromagnetycznej
Projektowanie i badania
Nowa metoda syntezy półprzewodników 2D przyspiesza produkcję nawet 1000-krotnie
Komponenty
Infineon umacnia pozycję globalnego lidera na rynku półprzewodników motoryzacyjnych
Zobacz więcej z tagiem: Produkcja elektroniki
Opinie
Analizy procesów i dokumentacja techniczna - tworzyć, czy nie?
Prezentacje firmowe
System obróbki rezystu EVG 120 - przełomowa wydajność w ultrakompaktowym formacie
Gospodarka
Znowu rosną ceny półprzewodników

Jak kompensować moc bierną w małej firmie, by płacić mniej za energię bierną?

Z reguły małej firmy nie stać na zakup automatycznego kompensatora mocy biernej. Niemniej, sytuacja nie jest bez wyjścia i w tym artykule na prostym przykładzie pokazane zostało podejście do rozwiązania problemu mocy biernej.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów