Bosch zbuduje w Chinach fabrykę części do samochodów elektrycznych - zainwestuje 1 mld dolarów

| Gospodarka Aktualności

Firma Robert Bosch GmbH poinformowała, że w Suzhou, w prowincji Jiangsu, planuje zbudować duży ośrodek, w którym będzie opracowywać, testować i produkować części samochodowe i technologie niezbędne dla rozwoju zautomatyzowanej jazdy, głównie dla lokalnych producentów samochodów. Niemiecka firma chce wykorzystać odchodzenie Chin od silników spalinowych. Inwestycja pochłonąć ma w ciągu 10 lat ok. 1 mld dolarów.

Bosch zbuduje w Chinach fabrykę części do samochodów elektrycznych - zainwestuje 1 mld dolarów

Bosch nadal stawia na Chiny, mimo że niemiecki rząd ostrzega przed nadmiernym poleganiem na tym kraju po tym, jak musiał zrewidować swoją politykę energetyczną po rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Jednocześnie Chiny pozostają największym na świecie rynkiem zbytu pojazdów elektrycznych, a rodzimi producenci - jak BYD Co., Xpeng Inc. czy Nio Inc. - szybko się rozwijają.

Producent zatrudnia w Chinach około 55 tys. osób. W Suzhou ma już cztery fabryki zatrudniające prawie 10 tys. pracowników. Nowy zakład skupi się na technologiach wykorzystujących węglik krzemu, w tym na modułach mocy SiC i innych rodzajach półprzewodników, a także na zintegrowanych układach hamulcowych. Pierwsza faza budowy nowego zakładu ma być ukończona do połowy 2024 roku.

fot. Bosch Media Service

źródło: Bloomberg

Zobacz również