Bosch zbuduje w Chinach fabrykę części do samochodów elektrycznych - zainwestuje 1 mld dolarów

Firma Robert Bosch GmbH poinformowała, że w Suzhou, w prowincji Jiangsu, planuje zbudować duży ośrodek, w którym będzie opracowywać, testować i produkować części samochodowe i technologie niezbędne dla rozwoju zautomatyzowanej jazdy, głównie dla lokalnych producentów samochodów. Niemiecka firma chce wykorzystać odchodzenie Chin od silników spalinowych. Inwestycja pochłonąć ma w ciągu 10 lat ok. 1 mld dolarów.

Posłuchaj
00:00

Bosch nadal stawia na Chiny, mimo że niemiecki rząd ostrzega przed nadmiernym poleganiem na tym kraju po tym, jak musiał zrewidować swoją politykę energetyczną po rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Jednocześnie Chiny pozostają największym na świecie rynkiem zbytu pojazdów elektrycznych, a rodzimi producenci - jak BYD Co., Xpeng Inc. czy Nio Inc. - szybko się rozwijają.

Producent zatrudnia w Chinach około 55 tys. osób. W Suzhou ma już cztery fabryki zatrudniające prawie 10 tys. pracowników. Nowy zakład skupi się na technologiach wykorzystujących węglik krzemu, w tym na modułach mocy SiC i innych rodzajach półprzewodników, a także na zintegrowanych układach hamulcowych. Pierwsza faza budowy nowego zakładu ma być ukończona do połowy 2024 roku.

fot. Bosch Media Service

Źródło: Bloomberg

Powiązane treści
Bosch inwestuje w rozbudowę cleanroomów
Bosch otwiera w Malezji centrum testowania chipów
Globalna sprzedaż osobowych pojazdów elektrycznych przekroczyła w 2022 roku 10 mln sztuk
Bosch zainwestuje dodatkowe 250 mln euro w produkcję chipów
Bosch rozpoczyna produkcję półprzewodników w Niemczech
Bosch zainwestuje w wydajność fabryk chipów w Niemczech i w Malezji
Bosch uruchomił w Dreźnie fabrykę o wartości 1 mld euro
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Aktualności
Gospodarka
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Gospodarka
Globalny rynek smartfonów stoi w obliczu stagnacji
Gospodarka
Weller Tools świętuje 80 lat innowacji

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów