Bosch rozpoczyna produkcję półprzewodników w Niemczech

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Po kilku latach przygotowań firma Bosch rozpoczęła produkcję masową półprzewodników mocy z węglika krzemu (SiC) w zakładzie w Reutlingen na krążkach 150 i 200 mm. Uruchomienie produkcji nie jest reakcją firmy na obecny niedobór chipów, lecz działaniem wspierającym rozwój elektromobilności.

Bosch rozpoczyna produkcję półprzewodników w Niemczech

Chipy SiC są wytwarzane w "wysoce złożonych" procesach produkcyjnych opracowanych przez Boscha we własnym zakresie. Proces technologiczny obejmuje kilkaset operacji i trwa kilka miesięcy.

Już dzisiaj planowana jest dalsza rozbudowa mocy wytwórczych, a niezbędne do tego pomieszczenia cleanroom są rozbudowywane. W 2021 r. doszło 1000 m², a do końca 2023 r. kolejne 3000 m² powierzchni czystej. Oprócz zwiększania mocy produkcyjnych, równolegle rozwijana jest również technologia podzespołów. Prace rozwojowe są finansowane przez niemieckie Federalne Ministerstwo Gospodarki i Technologii w ramach IPCEI Microelectronics. Niezależnie od tego Bosch tworzy również europejski łańcuch dostaw komponentów SiC w ramach projektu "Transform".