Bosch zainwestuje w wydajność fabryk chipów w Niemczech i w Malezji

| Gospodarka Aktualności

Firma Bosch ogłosiła, że zainwestuje ponad 400 mln EUR (około 464 mln USD) w swoje fabryki w Dreźnie i Reutlingen w Niemczech oraz w Penang, w Malezji, mając na uwadze dotykające przemysł motoryzacyjny niedobory chipów.

Bosch zainwestuje w wydajność fabryk chipów w Niemczech i w Malezji

Bosch poinformował w komunikacie prasowym, że większość nakładów inwestycyjnych będzie przeznaczona na nową linię produkcyjną 300-milimetrowych płytek w Dreźnie. Około 50 milionów euro zostanie zainwestowanych w produkcję układów w Reutlingen - w proces wytwarzania kompletnych obwodów elektrycznych lub fotonicznych na płytkach półprzewodnikowych.

W Penang firma Bosch zbuduje od podstaw centrum testowe dla półprzewodników. Od 1972 roku w Penang działają trzy zakłady produkcyjne firmy - Robert Bosch (M), Robert Bosch Power Tools i Robert Bosch Automotive Steering, a także biura badawczo-rozwojowe (R&D). Obecnie w Penang Bosch zatrudnia łącznie 4500 pracowników.

Według firmy konsultingowej AlixPartners, branża motoryzacyjna na całym świecie może w tym roku stracić 210 miliardów dolarów przychodów z powodu niedoborów chipów i innych wąskich gardeł w dostawach. To dwa razy więcej niż szacowano kilka miesięcy temu.

źródło: DigiTimes

Zobacz również