Globalfoundries razem z Boschem opracują radary nowej generacji

| Gospodarka Aktualności

Globalfoundries ogłosiło partnerstwo z firmą Bosch, w ramach którego opracowana i zorganizowana zostanie produkcja radarów samochodowych nowej generacji. System radarowy mmWave (Soc) do zastosowań ADAS będzie bazował na rozwiązaniu RF 22FDX firmy Globalfoundries.

Globalfoundries razem z Boschem opracują radary nowej generacji

Bosch wykorzysta opracowywane przez Globalfoundries rozwiązania dla przemysłu motoryzacyjnego do testowania mmWave i rozwoju technologii pakowania chipów, co pomoże zwiększyć efektywność projektowania i skrócić czas wprowadzania produktu na rynek. Procesy te będą realizowane w zakładzie Fab 1 w Dreźnie oraz w światowej klasy laboratorium testowym mmWave, należącym do Globalfoundries, w okolicy Burlington w stanie Vermont.

Według Globalfoundries dostawa pierwszych układów SoC opartych na 22FDX do dalszych testów nowej generacji radarów samochodowych firmy Bosch ma być zrealizowana w drugiej połowie 2021 roku. Globalfoundries podkreśliła, że do tej pory jego rozwiązania 22FDX pozwoliły na zrealizowanie projektów o wartości 4,5 mld dolarów. Ponad 350 mln chipów zostało dostarczonych do klientów na całym świecie.

źródło: Digitimes

Zobacz również

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie