Renesas przejmie Steradian

| Gospodarka Aktualności

Japoński Renesas Electronics ogłosił ​​zawarcie ostatecznej umowy w sprawie nabycia indyjskiej firmy fabless Steradian Semiconductors, która dostarcza rozwiązania radarowe do obrazowania 4D. Transakcja będzie miała formę wyłącznie gotówkową. Oczekuje się, że przejęcie zostanie zamknięte do końca 2022 r., z zastrzeżeniem spełnienia zwyczajowych warunków.

Renesas przejmie Steradian

Przejęcie technologii radarowej firmy Steradian umożliwi Renesasowi rozszerzenie obecności na rynku radarów i zwiększenie oferty rozwiązań w zakresie czujników samochodowych i przemysłowych. Radar dokładnie wykrywa obiekty na dużych odległościach, w dzień i w nocy, nawet podczas trudnych warunków pogodowych lub innych niekorzystnych warunków środowiskowych. Z tych powodów jest uważany za technologię niezbędną dla systemów ADAS. Liczba czujników radarowych zainstalowanych w pojazdach ma potroić się w ciągu najbliższych pięciu lat.

Założony w 2016 roku start-up Steradian dysponuje rozległą wiedzą specjalistyczną w zakresie technologii radarowych. Działające w paśmie 76-81 GHz radarowe transceivery Steradian 4D oferują wysoki poziom integracji w małej obudowie oraz wysoką wydajność energetyczną. Renesas wykorzysta zasoby projektowe i wiedzę specjalistyczną firmy Steradian, aby opracować radarowe produkty dla samochodów, których próbne dostawy zamierza rozpocząć do końca 2022 r. Firma ma na celu opracowanie kompletnych rozwiązań w zakresie radarów samochodowych, które łączą układy ADAS SoC do przetwarzania sygnałów, chipy zarządzania energią (PMIC) i komponenty do pomiaru czasu wraz z oprogramowaniem do rozpoznawania obiektów. Celem jest uproszczenie projektowania samochodowych systemów radarowych i przyspieszenie ich rozwoju.

Renesas i Steradian współpracują od 2018 roku, głównie w obszarze zastosowań przemysłowych. Oczekuje się, że technologia radarowa Steradian będzie wykorzystywana w domowych systemach bezpieczeństwa, takich jak nadzór, monitorowanie ruchu osób, samochodów i motocykli, a także w systemach HMI (Human-Machine Interface) przy np. rozpoznawaniu gestów, czy w systemach dokowania w terminalach lotniskowych. Steradian zapewnia ukierunkowane rozwiązania dla tych zastosowań, oferując scalone transceivery, gotowe moduły zawierające anteny oraz oprogramowanie do rozpoznawania obiektów.

źródło: DigiTimes