Renesas zwiększy dostawy chipów do pojazdów elektrycznych firmy VinFast

| Gospodarka Aktualności

VinFast rozszerzył współpracę z Renesas Electronics, w ramach której Renesas będzie dostarczać szerszą gamę produktów, w tym układy SoC, mikrokontrolery, półprzewodniki analogowe i mocy. Renesas zapewni również wsparcie techniczne, by pomóc w opracowywaniu przyszłych aplikacji motoryzacyjnych i usług mobilnych. Podpisanie umowy o rozszerzeniu współpracy miało miejsce w fabryce firmy VinFast, w Haiphong City w Wietnamie.

Renesas zwiększy dostawy chipów do pojazdów elektrycznych firmy VinFast

Uzyskując dostęp do motoryzacyjnej technologii i wiedzy firmy Renesas, VinFast przyspieszy rozwój nowych pojazdów elektrycznych i ekspansję rynkową, a także będzie mógł znacząco zwiększyć roczną produkcję i sprzedaż. Zgodnie ze wspólnym oświadczeniem obie firmy będą dzielić się planami rozwoju produktów i postępami w realizacji projektów, podążać za trendami i wymaganiami rynkowymi oraz rozwijać nowe możliwości współpracy.

VinFast i Renesas współpracowały wcześniej nad samochodowymi systemami informacyjno-rozrywkowymi, a SoC, R-Car i produkty analogowe Renesasa zostały już wdrożone w nowych modelach VinFast VF8 i VF9 EV.

- Od momentu założenia naszego centrum projektowego w Ho Chi Minh City w 2004 roku, stale rozszerzamy naszą obecność w Wietnamie. W kwietniu założyliśmy również drugie centrum projektowe w Da Nang. Współpraca z VinFast wzmacnia nasze zaangażowanie - powiedział Hidetoshi Shibata, prezes i CEO firmy Renesas.

Renesas ma również powiązania z dostawcami pojazdów elektrycznych w Chinach i Indiach. W Chinach producent chipów samochodowych współpracuje z BYD, dostarczając mikrokontrolery i inne powiązane rozwiązania chipowe do nowych modeli EV BYD. Wcześniej, w 2022 roku, Renesas ogłosił strategiczne partnerstwo z Tata Motors i Tejas Networks w zakresie projektowania, rozwoju i produkcji rozwiązań półprzewodnikowych dla rynków indyjskich i wschodzących.

fot. Renesas Press Center

źródło: Renesas