Rosnąca liczba przypadków COVID zmusza Renesas do wstrzymania pracy fabryki w Pekinie

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Japoński Renesas Electronics wstrzymał działanie swojej fabryki chipów zlokalizowanej w Pekinie z powodu rosnącej w zakładzie liczby przypadków COVID. Według medialnych doniesień Nikkei i Yomiuri, przypadki COVID w zakładzie Renesasa wpłynęły na linie produkcyjne i firma zawiesiła produkcję od wieczora 16 grudnia.

Rosnąca liczba przypadków COVID zmusza Renesas do wstrzymania pracy fabryki w Pekinie

Produkcja ma być wstrzymana na kilka dni, aby pomóc pracownikom zachować bezpieczeństwo. Okres zawieszenia może ulec zmianie w zależności od sytuacji związanej z pandemią i od zarządzeń władz. Fabryka w Pekinie była już wstrzymana od stycznia do lutego 2022 r. Produkuje chipy do zastosowań przemysłowych dla klientów w Chinach i poza nimi. Zatrudnienie wynosi około 1000 osób.

Renesas zapewnił, że przestój nie dotknie dostaw chipów, ponieważ zapasy w zakładzie i u dystrybutorów pozostają na wysokim poziomie.

Liczba przypadków COVID w Pekinie i Szanghaju gwałtownie wzrosła od listopada 2022 r. Według informacji chińskich mediów, liczba przypadków osiągnie szczyt w ciągu miesiąca. Ponadto zbliżający się chiński Nowy Rok, który rozpoczyna się 21 stycznia, również może rozszerzyć zakażenia.

Wykrywalność zakażeń koronawirusem wzrosła także w niektórych japońskich fabrykach w Dalian, co zmniejsza wykorzystanie mocy produkcyjnych.

źródło: DigiTimes