Wietnam z rekordowym wzrostem eksportu półprzewodników

| Gospodarka Produkcja elektroniki

W 2021 roku eksport Wietnamu osiągnął nowy rekord pod względem wzrostu - na poziomie 12,44% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Największymi podmiotami odpowiadającymi za eksport są Intel i Samsung. CEO jednostki Intel Products Vietnam - Kim Huat Ooi, powiedział, że na koniec 2021 roku dostawy osiągnęły 3 mld sztuk. W latach 2010-2021 firma łącznie wygenerowała z eksportu 60 mld dolarów.

Wietnam z rekordowym wzrostem eksportu półprzewodników

Tylko w 2020 roku eksport produktów Intela osiągnął 13,1 mld dolarów, co odpowiada za 70% wartości eksportowej przemysłowego parku Saigon Hi-tech, co przekłada się na 29% krajowy udział Wietnamu w eksporcie półprzewodników. Mimo trudnej sytuacji gospodarczej w trzecim kwartale, Intel do końca listopada 2021 roku wygenerował 11,8 mld dolarów eksportu.

Jako jedna z dziesięciu lokalizacji produkcyjnych Intela na świecie, Wietnam otrzymał od koncernu dodatkowe środki w wysokości 1,5 mld dolarów. Intel Products Vietnam to jedna z największych fabryk Intela, która zajmuje się montażem i testami układów. Zakład obecnie zatrudnia ponad 2700 pracowników.

źródło: Digitimes

Zobacz również