Nokia i Foxconn będą w północnym Wietnamie wytwarzać produkty 5G

| Gospodarka Aktualności

Gazety Vietnam Investment Review i VNExpress poinformowały, że w ramach nowego partnerstwa Foxconn rozpocznie produkcję sprzętu Nokia 5G AirScale, w tym najnowszych produktów radiowych AirScale Massive MIMO. Produkcja ma się rozpocząć w lipcu, a jej zwiększenie zaplanowano na wrzesień 2024 roku. Produkty będą sprzedawane zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Sprzęt AirScale został zaprojektowany tak, by zapewniać rozszerzony zasięg 5G przy wysokiej wydajności. Lokalna produkcja umożliwi wietnamskim dostawcom usług przyspieszenie wdrażania 5G.

Nokia i Foxconn będą w północnym Wietnamie wytwarzać produkty 5G

Partnerstwo Nokii i Foxconna ma zaspokoić oczekiwania klientów, poprawić efektywność kosztową i zoptymalizować sieć produkcji, dystrybucji i dostawców w regionie. Obecność Foxconna w Wietnamie sięga już 17 lat.

W Wietnamie w 2024 r. rozpoczęto aukcje 5G. Pierwsze aukcyjne sukcesy odniosły firmy Viettel i Vietnam Posts and Telecommunications Group (VNPT). Oczekuje się, że ostateczny zwycięzca zostanie wyłoniony do końca czerwca. Zwycięskie podmioty będą zobowiązane do wdrożenia usług 5G w ciągu 12 miesięcy od otrzymania licencji i zbudowania ponad 3000 stacji bazowych w ciągu dwóch lat.

źródło: DigiTimes