Należąca do Samsunga firma Harman otworzyła w Indiach laboratorium testowe 5G

| Gospodarka Projektowanie i badania

Firma Harman, która świadczy usługi w zakresie testowania technologii 5G organizacjom wdrażającym urządzenia telekomunikacyjne, uruchomiła w Indiach laboratorium sieci nowej generacji. Nowy ośrodek testowy został utworzony w Gurugram, w stanie Hariana. Departament telekomunikacji w Indiach zatwierdził wnioski o rozpoczęcie prób terenowych usług 5G w tym kraju.

Należąca do Samsunga firma Harman otworzyła w Indiach laboratorium testowe 5G

- Teraz, dzięki nowemu ośrodkowi Harman 5G, dostawcy technologii zyskają kompleksowy punkt obsługi, aby nie tylko testować i weryfikować swoje rozwiązania w sposób spójny z urządzenia do chmury, ale także gromadzić dodatkowe szczegółowe informacje na temat jego wydajności w różnych warunkach - powiedział David Owens, starszy wiceprezes Harman Digital Transformation Services.

Laboratorium testowe firmy Harman przeprowadzi symulację infrastruktury radiowej i części krytycznej sieci 5G, w celu pomiaru wydajności aplikacji typu end-to-end. Placówka oceni najpierw moduły nadawcze, przetestuje częstotliwość, jakość sygnału i modulacje. Laboratorium może również symulować różne warunki sieciowe, takie jak pogoda lub nieoczekiwane zakłócenia w sieci, oraz wprowadzać aplikacje partnerskie. Ma to na celu zapewnienie całościowej oceny tego, jak nowe urządzenia 5G będą działać w terenie i w rękach konsumentów.

źródło: Electronicsb2b

Zobacz również