Samsung spodziewa się sprzedażowego boomu w zakresie chipów spoza sektora pamięci

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Samsung Electronics oczekuje, że w bieżącym roku odnotuje wzrost sprzedaży w zakresie działalności niezwiązanej z pamięcią, w szczególności w segmencie systemów LSI, który napędzany jest silnym popytem na procesory aplikacyjne do telefonów komórkowych, czujniki obrazu CMOS, układy zarządzania zasilaniem oraz układy sterowników wyświetlaczy. Żródła przewidują, że w 2021 r. sprzedaż jednostki zajmującej się segmentem LSI firmy Samsung osiągnie dwucyfrowy wzrost.

Samsung spodziewa się sprzedażowego boomu w zakresie chipów spoza sektora pamięci

Jak podaje Ajunews, w zakresie LSI Samsung już w pierwszym kwartale 2021 r. odnotował sprzedaż przewyższającą oczekiwania rynku, a jednostka wygenerowała w ciągu kwartału około 4,5 bln KRW (4,05 mld USD) przychodu. Segment półprzewodników Samsunga odnotował w pierwszym kwartale przychody w wysokości 19,01 bln KRW, co oznacza wzrost o 8% w stosunku do poprzedniego roku i o 5% w stosunku do poprzedniego kwartału.

W dostępnych materiałach prezentacyjnych Samsung ujawnił, że jednostka LSI firmy zmaksymalizuje w drugiej połowie 2021 r. swoje możliwości dostarczania chipów poprzez wzmocnienie współpracy z własnymi i zewnętrznymi oddziałami foundry. Jeśli chodzi o działalność foundry, produkcja będzie rosnąć w drugiej połowie bieżącego roku, po uzyskaniu pełnej operacyjności przez Pyeongtaek Line 2. Samsung dąży także do poszerzenia baz klientów w zastosowaniach takich, jak HPC, sieci i elektronika samochodowa.

Samsung ogłosił plany zainwestowania do 2030 r. łącznie 171 bln KRW w swój sektor LSI i operacje foundry, co stanowi wzrost o 38 bln KRW w porównaniu z planowanymi wcześniej 133 bln KRW. Firma podkreśla, że do 2030 roku chce zostać światowym liderem w dziedzinie układów logicznych. Samsung rozpoczął budowę nowej linii produkcyjnej w Pyeongtaek, której ukończenie zaplanowano na drugą połowę 2022 r. Zakład, nazwany P3, będzie produkować 14-nanometrowe układy DRAM i 5-nanometrowe półprzewodniki logiczne - oba typy chipów oparte na litografii w skrajnym ultrafiolecie (EUV).

źródło: DigiTimes

Zobacz również