Samsung odpowiada za połowę rynku pamięci do smartfonów

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Według Strategy Analytics globalny rynek pamięci do smartfonów wygenerował w pierwszym kwartale 2021 r. przychody w wysokości 11,4 mld dolarów. Koreański gigant technologiczny Samsung odpowiada za 49% dostaw na tym rynku. Segment pamięci NAND flash przeznaczonych do samrtfonów odnotował w tym okresie wzrost przychodów o 18%.

Samsung odpowiada za połowę rynku pamięci do smartfonów

Pod względem udziału przychodów z sektora pamięci Samsung zajął pierwsze miejsce z 42%, drugie objął SK Hynix, osiągając 20%, a na trzeciej pozycji uplasowała się Kioxia z 19% udziałem. Przychody rynku pamięci DRAM do smartfonów wzrosły o 21% rok do roku, dzięki większej liczbie wprowadzonych nowych modeli smartfonów 5G. W przypadku pamięci tego typu Samsung pod względem udziałów w przychodach zajął pierwsze miejsce z 54%, następnie SK Hynix z 25% i Micron z 20%.

Oczekuje się, że dostawcy pamięci przygotują wystarczającą ilość chipów dla urządzeń 5G, wprowadzając rozwiązania wieloukładowej pamięci masowej UFS 3.1 i LPDDR5 o dużej pojemności. Jednak utrzymujący się deficyt innych komponentów może osłabić perspektywy rynku pamięci.

źródło: Digitimes

Zobacz również