Do 2023 roku Samsung zainwestuje w popandemiczny rozwój ponad 200 mld dolarów

| Gospodarka Aktualności

W ciągu najbliższych trzech lat Samsung Group zainwestuje 240 bilionów wonów (206 miliardów dolarów), aby rozszerzyć swój zasięg w dziedzinie biofarmaceutyki, sztucznej inteligencji, w półprzewodnikach i robotyce. Koreański konglomerat zapowiedział, że inwestycja do 2023 r. pomoże wzmocnić globalną pozycję grupy w kluczowych branżach, jak produkcja chipów, jednocześnie pozwalając firmie szukać możliwości rozwoju w nowych obszarach, takich jak robotyka i telekomunikacja nowej generacji.

Do 2023 roku Samsung zainwestuje w popandemiczny rozwój ponad 200 mld dolarów

Samsung Electronics, największy na świecie producent układów pamięci, ogłosił, że grupa planuje umocnić technologię i pozycję lidera na rynku poprzez fuzje i przejęcia. Nie ujawniono jednak żadnych danych dotyczących inwestycji.

Obecny plan obejmuje o 30% większe środki finansowe niż poprzednia trzyletnia strategia Samsunga wprowadzona w 2018 r. Grupa zdecydowała się zwiększyć inwestycje, aby zachować przywództwo technologiczne, zwłaszcza w "sytuacjach awaryjnych" w kraju i za granicą. Samsung Group ma 59 oddziałów z aktywami o łącznej wartości 457 bilionów wonów.

Wytwarzający chipy rywale, w tym TSMC i Intel, dokonują dużych inwestycji w obliczu globalnego niedoboru układów i zaostrzającej się konkurencji w segmencie chipów zaawansowanych.

Plan inwestycyjny Samsunga pojawił się nieco ponad tydzień po warunkowym zwolnieniu z więzienia lidera grupy - Jaya Y. Lee, który odbywał karę w następstwie wyroków skazujących za korupcję i defraudację.

źródło: Reuters