Pamięć DDR5 zadebiutuje już w pierwszej połowie tego roku

| Gospodarka Aktualności

Według organizacji JEDEC Solid State Technology Association firmy produkujące moduły pamięci, takie jak Kingston Technology, Adata Technology, Apacer Technology i Team Group, planują wprowadzić na rynek pamięci DDR5 w drugiej połowie 2021 roku. Firma Kingston dostarczyła do testów i walidacji próbki swoich modułów DDR5 producentom płyt głównych. Kingston zamierza w czwartym kwartale bieżącego roku wprowadzić na rynek nową linią modułów pamięci.

Pamięć DDR5 zadebiutuje już w pierwszej połowie tego roku

Źródła donoszą, że Tajwański producent Adata ogłosił przygotowania do wprowadzenia na rynek pamięci DDR5 pod marką XPG w trzecim kwartale 2021 roku. Nowa seria modułów pamięci DDR5 będzie oferować pracę na poziomie 6000 MHz do 7400 MHz. Apacer wprowadził moduły DDR5, które działają z szybkością 6400 MHz. W tym czasie Team Group zaoferował już próbki inżynieryjne swoich modułów i jest w kontakcie z głównymi producentami płyt głównych w celu walidacji produktów.

Według JEDEC nowa generacja pamięci zapewni dwukrotnie większą przepustowość, energooszczędność i gęstość struktur IC w porównaniu z DDR4 dla serwerowych i konsumenckich platform w wielu aplikacjach.

źródło: Digitimes